4. třída - třídní učitel: Mgr. Libor Kohoutek

PÁTEK ČJ M VV

ČESKÝ JAZYK

Vyučující: Mgr. Libor Kohoutek

Pomůcky: učebnice, pracovní sešit, pravopisníček, školní, domácí a diktátový sešit

27.3. OPAKOVÁNÍ - ČJ 1 - PROSÍM, POSLAT VYPRACOVANÉ ZPĚT (VYFOCENÉ, OSKENOVANÉ) NEJPOZDĚJI V ÚTERÝ - pokud nemáte možnost vytisknout, ať děti vypracují úkoly přímo to elektronického dokumentu (u matematiky např. příklady na sčítání, odčítání, dělění vypočítat na papír a napsat jen výsledek)

ČJ 1.docx (70306)

ve formátu pdf  ČJ 1.pdf (416808)

prosím, vypracované zaslat na mail: libor.kohoutek@zsivancicka.cz

Slovni_druhy_-_pracovni_list.doc (110592)

ZDE JE SOUBOR, KTERÝ DĚTI MOHOU POUŽÍT PRO VYPRACOVÁNÍ REFERÁTU O KNIZE:

Čtenářský deník.pdf (217854)

pracovní sešit str. 53 cv. 2 - na 21.5.pracovní sešit str. 53 cv. 2 - na 21.5.

MATEMATIKA

Vyučující: Mgr. Libor Kohoutek

Pomůcky: učebnice, pracovní sešit, sešit A5 linkovaný, rýsovací pomůcky

Na domácí počítání doporučuji Početníček pro 4. ročník, nakladatelství Didaktis

27.3. OPAKOVÁNÍ - MATEMATIKA 1 - PROSÍM, POSLAT VYPRACOVANÉ ZPĚT (VYFOCENÉ, OSKENOVANÉ) NEJPOZDĚJI V ÚTERÝ - pokud nemáte možnost vytisknout, ať děti vypracují úkoly přímo to elektronického dokumentu (např. příklady na sčítání, odčítání, dělění vypočítat na papír a napsat jen výsledek)

MATEMATIKA 1.docx (14675)

formát pdf   MATEMATIKA 1.pdf (435777)

prosím, vypracované zaslat na mail: libor.kohoutek@zsivancicka.cz

PŘÍRODOVĚDA

Vyučující: Mgr. Jana Pavlíčková

pomůcky:

učebnice, pracovní sešit , dále budou žáci potřebovat tužkové lepidlo, pastelky, tužku č. 2

Vážení rodiče, úkoly pro svoje děti najdete na žákovské knížce - všem jsem odeslala. Ale pokud je toto schůdnější , pro jistotu uvádím i sem:

23.3. -  na následující 2 ​ týdny-  odložte nyní učebnice, neseďte jen doma, u mobilů a počítačů. Ze zdravotního hlediska je důležité jít také na chvíli ven- do parku, do lesa, na zahradu. Vaším úkolem bude najít 3 - 5  kvetoucích rostlin, utrhnout, doma je vylisovat ( ne mezi novinovým papírem ) , pak nalepit na čistý papír, stačí formát A5 a vedle rostliny přidat popis jednotlivých částí ( stonek, list, květ...). Pod rostlinu uvést: datum a místo nálezu a název rostliny. Pokud by bylo třeba cokoliv dovysvětlit, pište.
Zdravím Vás a přeji pevné nervy a dostatek trpělivosti.  Jana Pavlíčková​

---------------------------------------------------------------

Posílám úkoly na týden 16.-20.3.

přírodověda

učebnice str.35 - přečíst, do sešitu nadpis Význam částí kvetoucích rostlin
+ jednu rostlinu nakreslit a jednotlivé části popsat.
Na minulou středu jsme se domlouvali, že zasejeme ve třídě a budeme  pozorovat. Z toho bohužel sešlo, okolnosti nám nepřejí.
DOBROVOLNÝ ÚKOL: Kdo bude chtít, může trochu luskovin nebo trochu semínek nějaké květiny vyset, zalévat a pozorování nafotit. Ve škole pak může v mobilu tyto fotografie ukázat svým spolužákům.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

4. týden: 19.9. - 23.9.2016

VLASTIVĚDA

Vyučující: Mgr. Jana Pavlíčková

pomůcky:

učebnice, pracovní sešit. sešit č. 440 + podložka, vše obalené

dále budou žáci potřebovat tužkové lepidlo, pastelky, tužku č. 2

ÚKOLY NA NÁSLEDUJÍCÍ 2 TÝDNY ( tzn.. 2X dějepis  červená uč., 2x zeměpis modrá uč. ( 23.3. - 3.4. )

dějepis: odložte učebnice a běžte se jen koukat: youtube: Dějiny udatného národa českého od dílu č.40 po díl č.. 46

zeměpis: učebnice str. 25 - 28 přečíst.

do sešitu zapsat: Nadpis, členění vod v krajině - překreslit zelený rámeček a obrázek pod tímto rámečkem

písemně úkol 25/ 1

str. 27 - vypsat stručnou definici pojmů: JEZERA, RYBNÍKY, PŘEHRADY (tučně vytištěné )

Hodně zdaru a také dostatek odpočinku.

Jana Pavlíčková

Takže: úkoly na týden : 16.- 20. 3.

vlastivěda červená

naučit se text o Karlu IV. - nakopírovaný, je vlepený v sešitě - to je spíše dlouhodobý úkol - k jeho kontrole se dostaneme až za měsíc.
-  učebnice str.28 - přečíst+ do sešitu nadpis: synové Karla IV: VÁCLAV IV, ZIKMUND LUCEMBURSKÝ a písemně vypracovat do sešitu otázky č. 2 a 3  / dole na str.28
vlastivěda modrá

učebnice str. 22- 24 přečíst a pomocí mapy rozluštit, na které světové strany se máme při hledání pohoří vydat.
do sešitu zápis: nadpis str.22 + písemně odpovědět na otázky 1,2/ str.24

S pozdravem a přáním pevného zdraví

4 . týden: 19.9. - 23.9.2016

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

vyučující: Mgr. Jana Pavlíčková

pomůcky: ubrus na stůl, vodové barvy, nejméně 2 štětce různé tloušťky, kelímek na vodu,

pastelky, voskovky, plastelinu,  nůžky, tužkové lepidlo, tekuté lepidlo herkules,

doporučuji i starší triko nebo zástěru jako ochranu na oblečení

Nemůžete jen počítat matematiku a prokousávat se pravopisnými cvičeními. Proběhněte se po venku...a malujte si, na co máte chuť.

Všechny zdravím.  Jana Pavlíčková

PRACOVNÍ ČINNOSTI

vyučující: Mgr. Libor Kohoutek

pomůcky: viz. VV