Užitečné informace

Pravidla pro bezpečné užívání internetu

1. Nikomu (ani nejlepšímu kamarádovi/kamarádce) nesděluj přihlašovací heslo své mailové schránky nebo počítače.
  2. Nikomu neposílej po internetu svou fotografii, číslo kreditní karty, své osobní údaje, telefonní číslo nebo adresu bydliště.
  3. Pokud máš schůzku s někým, s kým ses seznámil/a na internetu, musí rodiče bezpodmínečně vědět, kam jdeš a proč. Na schůzku nechoď sám/a a sejděte se na veřejném místě. Nikdy u nikoho doma.
  4. Okamžitě přestaň chatovat, když se začnou probírat věci, které tě budou přivádět do rozpaků nebo tě vyděsí. Svůj zážitek vždy sděl rodičům.
  5. Neodpovídej na nevkusné, hrubé nebo urážlivé e-maily. Oznam rodičům, že jsi takový mail dostal/a. Platí i o obrázcích s vulgární tématikou.
  6. Když ti někdo na internetu nabízí něco, co je tak lákavé, že se to nepodobá pravdě, nevěř mu - není to pravda.
  7. Pokud na internetu narazíš na něco, o čem víš, že je nezákonné, oznam to rodičům.
  8. Neotvírej soubory přiložené k elektronickým zprávám od lidí, které neznáš. Mohou obsahovat viry, které mohou poškodit software počítače.
  9. Doba strávená denně u počítače má být vždy kratší než doba strávená venku na čerstvém vzduchu. Ve hře je tvé duševní i tělesné zdraví.

NÍZKOPRAHOVÝ KLUB COOLNA

INFORMAČNÍ ZPRÁVA - SPONDEA

Krizová pomoc a poradenství dětem a jejich blízkým

Bezplatná konzultace obtížné životní situace s psychologem a sociálním pracovníkem, a to každé 1. pondělí v měsíci,  v budově Městského úřadu Moravský Krumlov, Klášterní nám. 125, 2. patro, od 10:00 do 17:00 hodin.

Tuto službu zajišťuje v rámci projektu „Krizová pomoc bez hranic“ financovaného prostřednictvím  Nadace rozvoje občanské společnosti a České televize, ze sbírky Pomozte dětem! Krizové centrum pro děti, dospívající a rodinu SPONDEA, se sídlem v Brně.

Jste-li dítě nebo dospívající, rodinný příslušník nebo někdo blízký a nevíte, jak dál řešit výchovné, rodinné či školní problémy, komplikované vztahy, šikanu a jiné náročné události, jsme tu právě pro Vás. Naše služby jsou anonymní a  diskrétní.

Děti, mladiství a studenti nejvíce přicházeli s tématem vztahů v rodině a se školními problémy, s jejich rodiči jsme následně konzultovali výchovnou problematiku a úpravu poměrů v rodině po rozvodu.

Promluvit si s nestranným a nezaujatým odborníkem Vám může pomoci najít vhodné řešení Vašeho problému, proto nečekejte a přijďte za námi.

Více informací o Krizovém centru SPONDEA naleznete na www.spondea.cz, tel. 608 118 088, nebo 541 235 511.

Tým pracovníků Spondea, o.p.s.

INFORMACE K- CENTRA NOE

PREVENCE DĚTSKÝCH ÚRAZŮ

Projekt vznikl za podpory Ministerstva Zdravotnictví ČR a Norských fondů. JežkovyVoči dětem i dospělým jednoduše a názorně ukazují možná rizika, která na ně číhají a především to, jak se jim vyhnout.