STUDIJNĚ POZNÁVÁCÍ POBYT

OXFORD - BIRMINGHAM - WARWICK - LONDÝN

 
Přejeme žákům i pedagogům, kteří od 5. do 11.6 pobývají na studijně poznávacím pobytu ve Velké Británii hodně zážitků.
 

Zde můžete sledovat fotoreportáž z pobytu
 

4. DEN

Dnešní dopoledne jsme se opět zdokonalovali v angličtině
pod vedením našich lektorů. Máme vždy tři 60 minutové lekce,
každou s jinou lektorkou.
Odpolední výlet jsme si užili v malebné oblasti Cotswolds, kde jsme navštívili “anglické Benátky”, hledali jsme dragonfly v místním bludišti a na závěr dne jsme obdivovali panoramata od  Broadway Tower. Cotswolds je oblast na západě Anglie, dlouhá asi 145 km a široká 40 km, leží na území několika hrabství, například OxfordshireWarwickshire nebo Worcestershire. Protéká jí řeka Severn, v jihovýchodní části Cotswolds pramení Temže. Oblast byla osídlena už v neolitu, její název je odvozen od kultu keltské bohyně Cudy. Je známa pod přezdívkou „srdce Anglie“. Opět jsme prožili krásný slunečný den, plný nových zážitků.

VÍCE FOTOGRAFIÍ

 

3. DEN

Druhý den začal dopolední výukou angličtiny s britskými lektory. Byli jsme rozděleni do tří skupina podle úrovně. Po obědě jsme navštívili výrobnu tradiční britské čokolády Cadbury se zábavním parkem. Dozvěděli jsme se něco o historii výroby čokolády, vyzkoušeli jsme si dekorování čokoládou, ochutnali jsme čokoládu s různými příchutěmi a také jsme si užili zábavu v interaktivním muzeu. Co nás bavilo úplně nejvíce ? 4D projekce animovaného filmu. Po té jsme si prohlédli domy a interiéry z tudorovskeho období. Byli jsme překvapeni jak těžká je drátěná košile a helmice z toho období. Po oblečení do dobových šatů jsme se proměnili v anglickou šlechtu. Závěr dne jsme strávili v místním parku, kde jsme ve skupinkách vytvořili performace na téma anglické historie. Za odměnu jsme všichni dostali lahodnou Cadbury čokoládu. Dnešní den byl velice pestrý a všichni jsme si to opravdu užili.

VÍCE FOTOGRAFIÍ

 

1. a 2. DEN

První den jsme strávili cestováním přes Německo, Nizozemsko, Belgii a Francii. Šťastně jsme dojeli až ke kanálu La Manche, kde jsme s autobusem najeli do vlaku, který nás převezl Eurotunelem 45 metrů pod hladinou moře do Anglie. První zastávku jsme měli ve městě Oxford, kde na nás dýchla historie starého univerzitního města. Večer jsme se přesunuli do Biminghamu. V centru na nás čekaly hostitelské rodiny, které si nás odvezly do svých domovů. Zítra se těšíme na první lekce angličtiny a výlet do čokoládovny.

VÍCE FOTOGRAFIÍ

ŠKOLNÍ VÝLET 3.A

Třída 3.A vyrazila 7.6.2023 na školní výlet do Vranova nad Dyjí. Čekala nás krásná prohlídka reprezentačních místností státního zámku a děti se poté moc těšily na atrakce v zábavním parku VRUNOFF. Počasí nám vyšlo a domů jsme si přivezli plno zážitků.

VÍCE FOTOGRAFIÍ

 

PŘIHLÁŠKY KE STRAVOVÁNÍ
NA NOVÝ ŠKOLNÍ ROK

Během června se již můžete přihlásit na stravování na školní rok 2023/2024. Další přihlášky jídelna přijímá od 15.8. Každý rok je potřeba vyplnit novou přihlášku. Můžete ji také poslat na mail skolni.jidelna@zsivancicka.cz

 

Přihláška ke stažení zde

 

                           

INFORMACE PRO PŘEDŠKOLÁKY

  

Novinky

CANISTERAPEUTICKÁ SETKÁNÍ VE TŘÍDĚ SPECIÁLNÍ - KVĚTEN

30.05.2023 17:44
CANISTERAPEUTICKÁ SETKÁNÍ VE TŘÍDĚ ZŠ SPECIÁLNÍ – KVĚTEN 2023 V měsíci...

PROTIDROGOVÝ VLAK

25.05.2023 18:01
Ve čtvrtek 25.5. se zúčastnili žáci 7.-9. ročníku preventivní akce Revolution...

HISTORICKÁ EXKURZE DO ZNOJMA - 7. TŘÍDA

25.05.2023 05:52
V úterý 23. 5. 2023 se sedmáci vydali na historickou exkurzi do Znojma....

DEN PŘÁTELSTVÍ

23.05.2023 14:19
Žákovský parlament pracuje na naší škole již řadu let. Aktivně se podílí na...

LEKCE SEBEOBRANY - JAK SE CHOVAT V KRIZOVÝCH SITUACÍCH

23.05.2023 14:19
Další z aktivit, kterou se podařilo žákovskému parlamentu uskutečnit za...

MOZKOHRAČKIÁDA

16.05.2023 19:56
V úterý 16. května se konala na ZŠ Ivančická v Moravském Krumlově...
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

 

Zřizovatel:

Město Moravský Krumlov

 

Program podpory digitalizace škol