NOVÉ ČÍSLO ČASOPISU JUNIOR

Přečtěte si nové číslo oblíbeného školního časopisu Junior č. 213.

PROJEKT "KDYŽ SE CHCE, VŠECHNO JDE"

Žáci 7.A v pracovních činnostech pracovali v únoru na projektu
,,Když se chce, všechno jde''.
Čekala je práce s myšlenkovou mapou, procítění situace mimo naši komfortní zónu, diskuze nad tím, jak se cítíme, když je něco složité a nejde nám to, jak se asi cítí lidé, kteří to maji v životě náročnější než my a nemohou například malovat rukama. Žáci malovali krajinu pomocí barev a štětců bez použití rukou. Pustili si také krásný  dokument o Tomáši Rybičkovi, který se dorozumívá pouze očima a nemůže používat ruce ani nohy,  a přesto dokáže malovat krásné obrazy.

                                

112 - UŽ VÍM, CO DĚLAT

Výukový program zaměřený na chování při mimořádných situacích si pro žáky I. stupně připravilo Středisko volného času Moravský Krumlov. Žáci se dozvěděli spoustu informací, vytvořili si portfolio integrovaného záchranného systému se složkami, které do něj patří, ale také si zahráli na hasiče, lékaře a kriminalisty. Věděli jste, že v měsíci únoru slaví linka 112 svůj Evropský den?

eTWINNING

Jak jsme Vás již informovali, naše škola se zapojila do projektů v rámci eTwinningu. Žáky práce v těchto aktivitách velmi baví. Velkým přínosem je praktické procvičování cizího jazyka, propojování různých dovedností při plnění úkolů a v neposlední řad poznávání kultur různých zemí. Dalšími třídami, které pracují v eTwinningu, jsou páté, šesté a sedmé třídy.

Žáci měli v této aktivitě zpracovat několik náročných úkolů. Představit sebe formou avatarů, natočit v anglickém jazyce vlastní video, ve kterém představí naši školu,  a vytvořit zajímavou prezentaci o našem městě. Na oplátku získali stejné práce od vrstevníků ze Španělska, Rumunska, Německa, Dánska a Francie.

Vánoční tvoření přáníček - to byla výzva pro žáky 5. třídy, 6.A a obou sedmých tříd. Vyrobená přání žáci odeslali do italské školy a ještě před Vánocemi obdrželi velký balík přání, ze kterých měli opravdovou radost.

Aktuálně naši žáci (5.-7. třídy) pracují na velkém mezinárodním projektu ve spolupráci s dalšími školami (Turecko, Srbsko, Tunisko, Chorvatsko, Gruzie, Polsko a USA). V první části projektu vyplnili dotazník zaměřený na znalosti zemí,  se kterými budou komunikovat. Dále napsali svým novým kamarádům dopisy, ve kterých se představili. Zároveň se museli naučit pracovat s Canvou (grafický editor). Díky tomuto programu vytvořili elelektronická vánoční přání se zvukovým záznamem. Další společné úkoly je čekají v nadcházejících měsících. Poslední aktivitou bude osobní setkání. Za chorvatskými kamarády se vydáme do Chorvatska. Turečtí a srbští vrstevníci navštíví naši školu.

Více fotografií

 

                           

Novinky

VAŘENÍ V 8. TŘÍDĚ - ARGENTINSKÉ EMPANADAS

03.10.2023 19:16
Dívky z 8. třídy se ve vaření věnovaly pečení chutných argentinských empanadas....

PRVNÍ JUNIOR V LETOŠNÍM ROCE - Č. 208 JE K PŘEČTENÍ ZDE

03.10.2023 19:02
Přečtěte si první číslo oblíbeného školního časopisu JUNIOR v letošním roce....

EXKURZE DEVÁŤÁKŮ DO LÉKÁRNY

27.09.2023 15:10
V úterý 26.9. se zúčastnili žáci 9.B exkurze v lékárně. Prošli si laboratoř,...

OKRESNÍ KOLO PŘESPOLNÍHO BĚHU

27.09.2023 15:01
V úterý 26. 9. 2023 se naše škola již tradičně zúčastnila okresního kola...

PLATBA ŠKOLNÍ DRUŽINY

27.09.2023 11:35
Účastníkům zájmového vzdělávání ve školní družině byly tento týden rozdány...

VYZVEDÁVÁNÍ DĚTÍ ZE ŠKOLNÍ DRUŽINY

15.09.2023 14:49
Prosíme rodiče, kteří si vyzvedávají děti ze školní družiny, aby zvonili na...
<< 6 | 7 | 8 | 9 | 10 >>

INFORMACE PRO PŘEDŠKOLÁKY

  

Zřizovatel:

Město Moravský Krumlov

 

Program podpory digitalizace škol