OD 1.9. OTEVÍRÁME PŘÍPRAVNOU TŘÍDU

PROJEKTOVÉ DNY: ČÍM BUDU?

17. května jsme zahájili na naší školy projektové dny k volbě povolání pro žáky 8. ročníku.  Hlavním cílem  tohoto projektu je pomoci žákům s jejich rozhodováním o budoucím vzdělávání prostřednictvím osobní návštěvy středních škol v Moravském Krumlově, vybraných firem a institucí.

Jako první jsme navštívili pražírnu kávy Johnny Coffee, kde na nás čekala nejen prohlídka provozu a kavárny, ale také přednáška na téma Podnikatelský záměr a jeho realizace. Velký dík patří majitelům tohoto podniku panu Karlu Širokému a Miroslavu Janíčkovi.

Další projektové dny nás čekají v červnu a už se na ně těšíme.

Mgr. Michaela Vejvalková – výchovná poradkyně

EXKURZE DO TEREZÍNA

Dne 10. 5. 2024 se žáci 9. a 8. třídy zúčastnili dějepisné exkurze na téma holocaust. Po dlouhé tříhodinové cestě  jsme dorazili do Terezína, kde nás u hlavní brány čekal pan průvodce, který nás vzal do všech zákoutí Malé pevnosti. Součástí naší prohlídky byly také zajímavé expozice v Muzeu ghetta a v Magdeburských kasárnách. Návštěva Terezína byla rozhodně zajímavá a donutila nás k zamyšlení.

ZLATÝ A STŘÍBRNÝ ÚSPĚCH
NA TURNAJI MC DONALD'S CUP

Naši fotbalisti z 1.-3. tříd se zúčastnili dalšího ročníku turnaje Mc Donald's cup. Po suverénním vítězství v 1. kole na domácí půdě, ve kterém chlapci nastříleli ve 4 zápasech 57 gólů, jsme se 10.5.2024 vydali na Okresní finále do Znojma. Tam nás čekali 3 kvalitní soupeři:
1. zápas se ZŠ Pražská jsme zvládli výborně a zvítězili 5:1. 2. zápas s loňským vítězem ze ZŠ Mládeže jsme také vyhráli, tentokrát těsným rozdílem 1:0. O vítězi Okresního finále se rozhodlo v 3. zápase, kde jsme nastoupili proti ZŠ Hrušovany. Přestalo se nám se dařit střelecky, a tak jsme nakonec podlehli 0:3. Po 3. místě z loňského roku jsme si tedy polepšili na stříbrnou příčku a budeme fandit zaslouženému postupujícímu ZŠ Hrušovany v krajském kole v Brně. Všem našim chlapcům gratulujeme a děkujeme za vzornou reprezentaci naší školy!
                                                                         Mgr. Libor Kohoutek

INFORMACE PRO PŘEDŠKOLÁKY

V této rubrice nejsou žádné články.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Zřizovatel: