VÁNOČNÍ BRATISLAVA - POZNÁVACÍ EXKURZE 6. TŘÍD

08.12.2023 19:07

Ve čtvrtek 7.12. 2023 se vydaly obě 6. třídy s p.u. Kökényovou a Doubkovou  a 8. třída s p.u. Vejvalkovou a p.a. Jamborovou na poznávací exkurzi k našim sousedům na Slovensko. Nejprve jsme  navštívili Bratislavský hrad, který  na rozdíl od  Pražského hradu není reprezentačním sídlem prezidenta, ale slouží jako muzeum. Při výkladu jsme si  ověřili, že slovenštině zatím (až na malé výjimky ) rozumíme, a porovnali jsme si, jak se na stejná historická období nahlíží každý národ trošku jinak. Z hradu jsme se pak kolem barokních zahrad vydali směrem do historického centra Bratislavy, kam jsme vstoupili Michalskou bránou, která nás zavedla do spleti malebných uliček. Na Hviezdoslavově náměstí nás čekaly již první vánoční trhy se stánky s pestrou nabídkou jídel i suvenýrů. Procházka historickým centrem a malou odbočkou k modrému kostelu (vypadal trošku jako ze šmoulí vesnice) nás zavedla k hlavním adventním trhům u starobylé radnice, kde si každý, kdo ještě váhal, mohl nakoupit opravdu téměř cokoli. Exkurze se vydařila a my se všichni těšíme, kam vyrazíme zase příště.

Více fotografií