V DRUŽINĚ JSME SLAVILI DEN STROMŮ

20.10.2023 18:26

Věděli jste, že stromy mají svůj den, kdy slaví svátek? Po celém světe se 20.10. scházejí lidé, aby společně zasadili stromy a připomněli si, jak moc jsou pro planetu a lidi na ní důležité. My jsme se ve 2. oddělení školní družiny rozhodli, že zasadíme do atria keř lísky, která časem bude dávat potravu veverkám - tedy lískové oříšky. Celý týden jsme se věnovali stromům, čím jsou zajímavé, prospěšné a krásné. Do borovicové aleje u školy, která má přes 200 let jsme rozmístili šiškové skřítky Šišánky na kterých pozorujeme, jak reagují na venkovní prostředí. Jestli se chcete na ně podívat, neváhejte a vydejte mezi borovice a zvedněte také hlavu nahoru na překrásné koruny stromů, Také jsme s dětmi provedli měření obdvodu dubů, které stojí na školním dvoře a výpočtem jsme zjistli jejich přibližný věk. Ten největší by mohl mít až 145 let! Děti si za celý týden opravdu zasloužily medaili Přítel stromů. Každému můžeme pobyt mezi stromy,jen a jen doporučit, protože takový okamžik není nikdy promarněný. My si pod stromy rádi hrajeme s kamarády a co vy?                                                            Více fotografií