PODZIM VE TŘÍDÁCH SPECIÁLNÍCH 1.S a 2.S

17.11.2023 17:57

Podzim ve třídách I. S a II. S byl, po krátké adaptaci zpět na školní prostředí, plný skvělých zážitků, díky kterým mohli naši žáci komplexně rozvíjet a upevňovat své motorické i kognitivní funkce a dovednosti. V krásných dnech jsme využívali možností, které nám nabízí přilehlý zámecký park, abychom mohli pozorovat proměny ročních období „v přímém přenosu“. Samozřejmostí, bez které si už neumíme chod tříd základní školy speciální představit, je canisterapie. Pejsci ze sdružení Tlapky radosti k nám během podzimu zavítali třikrát a vždy dětem vykouzlili úsměv na tváři. Zároveň je také motivovali k činnostem, které děti jindy odmítají procvičovat, což je jeden z velkých přínosů těchto setkání. A protože v podzimních měsících přichází hned několik krásných témat, které je potřeba probrat skrz naskrz, připravili jsme pro děti projektové dny, kdy se nejenom zpívalo a tematicky tvořilo, ale především se učilo pomocí prožitku. Děti si tak mohly například osahat, očichat i ochutnat podzimní zeleninovou a ovocnou úrodu. Při dušičkovém týdnu jsme se pak seznámili nejenom s českými Dušičkami, ale také s Halloweenem a mexickým svátkem Dia de los Muertos. A při tom jsme si procvičili také čtení, počítání, rozvoj aktivní i pasivní slovní zásoby a všechny další věci, které jsou součástí učiva našich žáků.

Více fotografií