OSMÁCI NA EXKURZI V DESIGNLABU

03.11.2023 21:25

V pátek 3.11. 2023 se vydali žáci 8. třídy do Uměleckoprůmyslového muzea v Brně. Zde je čekal dvouhodinový workshop v Designlabu, kde se dozvěděli, co to vlastně design je, jak dlouhá je cesta od návrhu k vlastnímu uměleckému výtvoru, seznámili se s novými technologiemi  a v neposlední řadě si vyzkoušeli tvorbu výrobků dle vlastního návrhu. Někdo se snažil být originální, někdo raději využil předlohu, ale každý si nakonec odnesl dva vlastní umělecké výtvory. Díky skvělým lektorům se také seznámili se stálou expozicí, kde si prohlédli vývoj designu a uměleckých trendů v posledních dvou stoletích a také mohli posoudit, kam směřují a posouvají své návrhy současní designéři. Exkurze byla opravdu poučná a zasvěcení mohou potvrdit, že nejen v oblasti umění a designu.                                                  Michaela Vejvalková

Více fotografií