KNIHA VŠEMI SMYSLY - EXKURZE TŘÍDY 2.S

09.04.2024 16:55

V úterý 9. 4. 2024 se žáci třídy 2. S vypravili na exkurzi do Městské knihovny v Ivančicích. Paní knihovnice Lucie Dvořáková si pro ně připravila program Kniha všemi smysly, při kterém se děti více seznámily s různými druhy knih. Zjistily, že knihy mohou vonět (nebo taky ne), že mají různé povrchy a struktury. Všechny zaujalo, že v některých knihách obrázky úplně chybí a z jiných doslova vyskakují a můžeme si je osahat. A samozřejmě také mohou knihy, především ty zvukové, zaměstnat i náš sluch. Šustění stránek se ostatně neslo knihovnou i po ukončení besedy, kdy si děti samy mohly nakouknout do polic a vybrat si knihy k prohlížení. A několik vybraných titulů jsme si v knihovně rovnou i vypůjčili na společné čtení do třídy.

Více fotografií