EXKURZE 7.A DO PEVNOSTI POZNÁNÍ V OLOMOUCI

04.12.2023 08:09

Pevnost se nachází v bývalém velkém dělostřeleckém skladu v areálu barokní Korunní pevnůstkyJednotlivé expozice se věnují například  historii, zeměpisu, vodě, světlu a tmě, nechybí ani vědecké dílny a digitální planetárium. V Pevnosti poznání jsme na vlastní kůži zažili různé experimenty a viděli zblízka věci, které jinde neuvidíme. Prošli jsme se například modelem mozku, potkali vodní hmyz v nadživotní velikosti, vyřešili jsme obří hlavolamy nebo jsme si mohli vyzkoušet i tzv. gyroskop - přístroj, který se používá i na Mezinárodní vesmírné stanici. Byl to pro nás obrovský zážitek a určitě bychom návštěvu všem doporučili. Po návštěvě tohoto úžasného interaktivního muzea, jsme si prošli historické centrum města, kde jsme si užili vánoční atmosféru.

Více fotografií