DEN BEZ BATOHŮ 2024

25.03.2024 14:40

Již druhým rokem vyhlásil Žákovský parlament při ZŠ Moravský Krumlov Ivančická Den bez batohů, aby upozornil na problém dětí třetího světa, kterým kromě dostupného vzdělání  chybí i  ty nejzákladnější pomůcky. Pokud vůbec nějaké mají, pak je nosí do školy často desítky kilometrů pouze v ruce či svázané provázkem. Proto jsme na naší škole zahájili také sbírku batohů. Batohy v dobrém stavu – čisté, neroztrhané můžete nosit až do konce letošního školního roku. Také je můžete vybavit psacími potřebami, pastelkami apod. Po ukončení sbírky budou batohy předány České charitě, ta jednou ročně vypravuje náklad nejrůznějších potřeb pro děti do Afriky. Touto akcí vyvrcholil charitativní týden, jenž jsme zahájili zpěvem pro UNICEF. Jsme nesmírně pyšní na to, že na naší škole máme žáky i pedagogy, kterým není lhostejný osud jiných lidí.          
                                                                                          Michaela Vejvalková

Více fotografií