6.A NA VÝLETĚ NA PÁLAVĚ

15.05.2024 07:59

Naše třída byla ve dnech 9. a 10. 5. 2024 na Pálavě. Navštívili jsme město Mikulov, přešli pálavské kopce až na zříceninu Dívčí Hrady a odtud do Dolních Věstonic, kde jsme se ubytovali. Druhý den jsme šli kolem jezera do Pavlova, kde byl naším cílem Archeopark. Počasí nám přálo, tak i druhý den jsme nachodili pěkných pár kilometrů.                                                    6. A

 

Tento školní výlet byl moc užitý a taky dost dobrodružný.

Ve čtvtek, 9.5. ráno, jsme měli sraz kolem 8:30 s paní učitelkou a s ostatními holkami U Blondýny. Všichni společné jsme šli na autobusové nádraží, kde čekali ostatní spolužáci. V 9:00 nám jel autobus a přepravil nás do Pohořelic. V Pohořelicích jsme asi 30 minut počkali, až nám přijede druhý autobus, kterým pojedeme do Mikulova. Mezi tím jsme si odpočinuli a dali si něco na jídlo. Když přijel autobus, všichni jsme nasedli, autobus byl celý narvaný lidmi. Jeli jsme necelou hodinu, vystoupili jsme na zastávce u malého parku a šli směrem k náměstí. Na náměstí jsme si odložili věci, které nepotřebujeme a šli jsme na Kozí hrádek. Celá cesta vedla do kopce a úplně nahoře byla krásná vyhlídka. Taky jsme tam dostali pracovní listy, které jsme vyplňovali po zbytek výletu. Potom jsme šli do zámeckého parku, tam jsme si udělali pár fotek a šli jsme na náměstí, kde nám dala paní učitelka na půl hodiny rozchod. Odpočinuli a vydali jsme se do malé vesničky, paní učitelka nám tam dala další rozchod. Já jsem šla na oběd do restaurace a pak na zmrzlinu. Zase jsme se všichni sešli, spolu jsme šli na autobus, autobusem jsme jeli zpět do Mikulova a tam jsme měli přestoupit na jiný autobus, čekali jsme na něho, ale on nikde. O pár minut později tam paní učitelka zavolala a my zjistili, se stojíme na špatné zastávce, a tak jsme se přesunuli na jinou, která byla o kousek dál. Zjistili jsme, že autobus jede až za půl hodiny, tak jsme si tam sedli a čekali. Konečně jsme uviděli autobus, tím jsme jeli do Pohořelic a následně do Krumlova. Celý výlet jsem si moc užila, mám plno nových zážitků a doufám, že na takový výlet ještě někdy pojedeme.

Alice Štolpová 6.A

 

Více fotografií