PARTNERSKÁ NÁVŠTĚVA ŠKOLY V CHORVATSKU

REPORTÁŽ Z POBYTU

1. DEN

Naše eTwinningová skupina vyrazila ve čtvrtek 2.5. na partnerskou návštěvu do chorvatské školy v Andrejaševci. Cestu jsme si zpříjemnili zastávkou v Budapešti a návštěvou Tropikária, atrakce s tropickým deštným lesem, akváriem a podvodním tunelem. V podvečer nás přivítali naši chorvatští přátelé, se kterými jsme se seznámili již v předchozí komunikaci přes dopisy. Strávili jsme příjemné dvě hodiny společnou večeří, prohlídkou školy a společnými aktivitami. Těšíme se na další den :-)

2. DEN

Druhý den jsme celé dopoledne strávili s našimi partnery.
Po snídani proběhlo vzájemné představení zemí formou prezentací.
Ćeští žáci si připravili české jazykolamy a nejznámější lidové písně. Prezentovali i krátké video našeho města a školy, které sami natočili. poté si ve dvojicích vyzkoušeli vědomostní kvíz na noteboocích. Další úkol spočíval v tom, aby žáci formou rozhovoru získali vzájemně o sobě co nejvíce informací. Zjištěné údaje jsme sepsali a společnou fotografií jsme tento projekt zakončili.
      Odpoledne jsme objevovali krásy největšího města v chorvatské Savonii Osijsku. Prohlédli jsme si krásné historické centrum, a i když nám počasí dnes nepřálo, procházka kolem řeky Drávy po promenádě byla velmi příjemná. Před večeří jsme ještě zvládli navštívit muzeum ve vedlejší vesnici Vinkovci. Vypráví zde příběh nepřetržitého života v této vesnici - od neolitu, přes dobu měděnou, bronzovou, železnou, římskou, dobu stěhování národů, avarsko-slovanské období, slovanské státy až po středověk a novověk. Neuvěřitelných téměř 8 300 let je doložena historie této vesnice. Následovala večeře a čas po večeři jsme věnovali ohybovým hrám v tělocvičně. A už přemýšlíme, jaké nové zážitky nám přinese zítřek.

ČARODĚJNICKÝ REJ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

V pondělí 29.4. si děti ze školní družiny užily parádní čarodějnický rej. Paní vychovatelky pro ně připravily zábavné odpoledne na školním dvoře plné her a soutěží. Nechybělo létání na koštěti, čarování hůlkami nebo zpívání karaoke.

NOVÉ ČÍSLO ČASOPISU JUNIOR

Přečtěte si nejnovější číslo oblíbeného školního časopisu JUNIOR č. 215

INFORMACE PRO PŘEDŠKOLÁKY

V této rubrice nejsou žádné články.

TŘÍDNÍ SCHŮZKY

Zřizovatel: