DUBEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Duben v 1. oddělení

BŘEZEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

PONOŽKOVÝ DEN 21.3.

Nejenže jsme si v družině popovídali o tom, co je Downův syndrom, ale také nesměly chybět barevné ponožky, ponožkový tanec i módní ponožková přehlídka.

Březen v 1. oddělení

Březen ve 2.oddělení

Březen ve 3. oddělení

Březen ve 4. oddělení

ÚNOR VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Únor v 1. oddělení

Únor ve 2. oddělení

Únor ve 3. oddělení

Únor ve 4. oddělení

LEDEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Leden v 1. oddělení

Leden ve 2. oddělení

LEDOVÁ KRÁSA

Děti ze 2. oddělení školní družiny se rozhodly využít mrazivé počasí k výrobě přírodních ledových ozdob. Talířky s vodou se přes noc proměnily v ledovou nádheru, kterou si můžete prohlédnout na školním dvoře, ale pozor! Jakmile přestane mrznout, ozdoby roztají, takže se jedná o krásu pouze dočasnou. Pořádné kusy ledu jsme použili také k malování na led vodovými barvami, ale to už pěkně v teple školní družiny. Byl to úchvatný zážitek, podívejte se na fotografie a určitě to také vyzkoušejte!

Leden ve 3. oddělení

Leden ve 4. oddělení

PROSINEC VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Prosinec v 1. oddělení

Prosinec ve 2. oddělení

Prosinec ve 3. oddělení

Prosinec ve 4. oddělení

LISTOPAD VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

Listopad v 1. oddělení

Listopad ve 2. oddělení

Listopad ve 3. oddělení

Listopad ve 4. oddělení

ŘÍJEN VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ

HALLOWEEN - SPOLEČNÁ AKCE VŠECH ODDĚLENÍ

V úterý 31.10. jsme si užili Halloween na zábavných stanovištích. Bezva jsme se pobavili,
podívejte se na více fotografií.

SPOLEČNĚ NA KOLE K MOŘI

CELOROČNÍ SPORTOVNÍ PROJEKT ŠKOLNÍ DRUŽINY

Venku se ochladilo a děti z 1. oddělení školní družiny vzpomínaly na letní dovolenou. Jaké by to asi bylo vydat se k moři na kole? Kam asi dojedeme? To jsou otázky na které se rozhodli najít odpověď. Děti se střídají v jízdě na rotopedu a dosažené minuty paní asistentky Hlaváčová a Horáčková zapisují do tabulky a přepočítávají na kilometry, které se zaznamenávají do mapy. Ta přehledně ukazuje, kam už děti dojely a jakými zeměmi projíždíme. Moc se nám líbí, že tato myšlenka nadchla děti k pohybu a spojuje kamarády i z dalších oddělení. Šlape se totiž ráno, po vyučování i na odpolední družině. Tak nám držte palce, ať nám vydrží chuť, nadšení i náš rotoped. Sportu zdar!!! Mimochodem, začali jsme 20.10. a už jsme v Rakousku!

Říjen v 1. oddělení

Říjen ve 2. oddělení

1 | 2 | 3 >>

VE DVOJCE JSME SLAVILI DEN STROMŮ 20.10.

Věděli jste, že stromy mají svůj den, kdy slaví svátek? Po celém světe se 20.10. scházejí lidé, aby společně zasadili stromy a připomněli si, jak moc jsou pro planetu a lidi na ní důležité. My jsme se ve 2. oddělení školní družiny rozhodli, že zasadíme do atria keř lísky, která časem bude dávat potravu veverkám - tedy lískové oříšky. Celý týden jsme se věnovali stromům, čím jsou zajímavé, prospěšné a krásné. Do borovicové aleje u školy, která má přes 200 let jsme rozmístili šiškové skřítky Šišánky na kterých jsme pozorovali, jak reagují na venkovní prostředí. Také jsme s dětmi provedli měření obdvodu dubů, které stojí na školním dvoře a výpočtem jsme zjistli jejich přibližný věk. Ten největší by mohl mít až 145 let! Děti si za celý týden opravdu zasloužily medaili Přítel stromů. Každému můžeme pobyt mezi stromy,jen a jen doporučit, protože takový okamžik není nikdy promarněný. My si pod stromy rádi hrajeme s kamarády a co vy?

Říjen ve 3. oddělení

Říjen ve 4. oddělení

Tak jako v září, kdy jsme se seznamovali s novými kamarády a školou, nám počasí přálo i v říjnu. Odpoledne jsme trávili sportováním a pozorováním měnící se přírody na školním dvoře. Nezaháleli jsme ani vevnitř. Tvořili jsme z přírodnin, vyskládávali číslice, písmena a první slabiky z kaštanů. Vyráběli jsme s dětmi svícny, kterými si můžete rozsvítit prodlužující podzimní večery.

Svícny

ZÁŘÍ VE ŠKOLNÍ DRUŽINĚ