2. třída - třídní učitelka: Mgr. Kateřina Juránková

STŘEDA M ČJ PRV Čtení
ČTVRTEK M A ČJ ČJ VV
PÁTEK M TV PRV Čtení

MILÉ DĚTI, ZAČÍNÁ NÁM DALŠÍ TÝDEN VÝUKY Z DOMOVA, VŠECHNY MOC ZDRAVÍM.

JISTĚ PLNÍTE ÚKOLY, KTERÉ JSEM VÁM POSLALA. VĚŘÍM,ŽE VÁM TO JDE DOBŘE :-) JSTE JEDNIČKY!!!!!!!

ZAČLO NÁM JARO, JESTLIPAK VÍTE KTERÝ DEN??? UŽ UMÍTE NÁSOBENÍ? JAK VÁM JDOU SPOJKY? POZNÁTE JARNÍ KVĚTINY?

PŘIPAVÍM SI PRO VÁS TEST  NA PŘÍŠTÍ ÚTERÝ 31.3. A VY MI PŘEDVEDETE JAK VÁM TO JDE :-)   TESTY SI OD VÁS VYBERU.

ÚKOLY PŘEDÁNY, V PŘÍPADĚ DOTAZŮ MĚ PROSÍM KONTAKTUJTE :-)

MILÍ RODIČE, DĚKUJI ZA VAŠI TRPĚLIVOST A SPOLUPRÁCI PŘI PLNĚNÍ ÚKOLŮ, PŘEJI HODNĚ SIL :-)

PROSÍM DOHLÉDNĚTE NA PLNĚNÍ A KONTROLU ÚKOLŮ.

AJ procvičování i s poslechem výslovnosti, např. abeceda    https://www.learningchocolate.com/content/alphabet-phonics-z

procvičovat učivo lze např. na webových stránkách    www.skolakov.eu
.

také další webové stránky např pro . čj, m prv, aj - www.skolasnadhledem.cz

13.3. M s. 30/ cv.1 ( zkoušku provádíme násobením: 10 . 4 = 40)   s. 30/ cv.2,4.

13.3. PRV- můžete si namalovat na papír jarní kytičky, které máte rádi, zopakujte si ty květiny ze str.44 , zakryjte si názvy a pojmenujte je, na vycházce pozorujte, které z nich uvidíte kvést :-) nahrála jsem do fotek níže Prvouka, kdo nemá možnost tisku může si jen zobrazit, projít ústně :-) je to úkol dobrovolný.

13.3. Počteníčko: vyberte si příběh  a přečtěte si ho.
_________________________________________________________________________________________________________________________

12. 3. M- PS s. 29 celá, prosím zkontrolujte cv.1, aby se děti naučily správně výsledky u dělení 4.

12.3. AJ doděláme s dětmi ve škole - poslech a doplnění v učebnici.

12.3. ČJ učebnice s. 75/ cv.5 ústně,s. 76/cv.2 ústně     s. 76/ cv.1, cv.3 písemně do sešitu

11.3. M PS s. 30 /cv.3,8. procvičovat násobení příklady na kopii, kdo ji nechal ve škole v lavici, procvičuje si vymyšlené příklady na násobení do sešitu M- š
(př. s násobky č.2, 3, 4).

11.3. ČJ učebnice s. 73/cv.8 doplnit , opsat slova do ČJ- š.  učebnice s. 74/ cv.1 ústně zopakovat,  s.74/ cv.2 do sešitu  ČJ-š.
75/cv.6 přečíst a hledat slova se zvýrazněnými slabikami příklady si říkat ústně
(Věruška=slabika Vě)

11. 3 Prvouka učebnice přečíst s. 44, naučit se poznávat jarní květiny, PS s.34 celá.
( značky počasí - symbol sluníčka= slunečno, symbol mraku = zamračeno, symbol mraku s kapkami=déšť, symbol klubíčka = vítr, mrak, slunce = polojasno)

10.3. Dú - M:děti si lepily na papír násobky 4 s příklady a znázorněním, naučit se nazpaměť a procvičovat.
Děti dostaly kopie s příklady, kdo nestihl ve škole má vypočítat za Dú jen příklady s násobením 4.
Dú ČJ PS s. 18/cv.3.

9.3. DÚ -M učit se násobky 4 (PS s.27/cv.1,2.) OPRAVA V M-Š někdo dopsat,    DÚ - ČJ PS S.17/3.

DÚ- M S.31 CELÁ   PROCVIČOVAT GEOMETRII, MĚŘENÍ NA PRAVÍTKU A RÝSOVAT PŘESNĚ CM, MM  ,budeme psát test, datum bude upřesněno.

GRATULUJEME ESTERCE CHMELKOVÉ ZA PRVNÍ MÍSTO V RECITAČNÍ SOUTĚŽI.

9.3 - 15. 3. TÝDEN V CIZÍCH ZEMÍCH - opět budeme soutěžit, pravidla přidám později, popřemýšlejte už nyní nad suvenýry,kostýmy :-) barvy vlajek dané země.Vybrané státy jsou : pondělí - JAPONSKO , úterý - SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY, středa - KUBA , čtvrtek - POLSKO, pátek - BRAZÍLIE.

Školní výlet :- ) :- ) pojedeme 2.6.2020 na program Škola čar a kouzel v Březové

Cena je 480 kč na žáka a zahrnuje celodenní pitný režim,oběd, zajištění programu, instruktora a služby zdravotníka, v ceně ještě není zahrnuta doprava autobusem, který budu objednávat.

ČESKÝ JAZYK

vyučující: Mgr. Kateřina Juránková

Informace pro děti, co chybí:

6.1.  ČJ - Dú s. 47/cv.2 opsat druhý řádek do Čj-š.

ANGLICKÝ JAZYK

MATEMATIKA

vyučující: Mgr. Kateřina Juránková

Informace pro děti , co  chybí:

1O.3. M lepení násobků 4 z učebnice děti vystřihují násobení zeleně z tvrdého papíru, lepí na tvrdý papír A4, stejně jako násobky 2, 3.
procvičování příkladů ústně na násobení 4, kopie s příklady na násobení.

9.1. M - DÚ s. 8/cv.2 dopočítej dle rozkladu a škrtni ve znázornění daný počet.

PRVOUKA

vyučující: Mgr. Kateřina Juránková

6.3. Prvouka s. 44 číst,naučit se jarní květiny.

Prvouka

AJ úkoly