1. ročník - třídní učitelka: Mgr. Kateřina Juránková

ČTVRTEK M A Č/P ČJ VV
PÁTEK Č/P ČJ PRV TV

VŠECHNY PŘEDMĚTY V PRVNÍ TŘÍDĚ VYUČUJE: MGR. KATEŘINA JURÁNKOVÁ

V případě dotazů mě, prosím, kontaktujte na e-mailové adrese: katerina.jurankova@zsivancicka.cz

Třídní schůzka: 11.4.2019

POZOR: V PONDĚLÍ TEST Z MATEMATIKY. TYPY PŘ., KTERÉ SE OBJEVÍ NAJDETE V POČETNÍČKU S. 11, 12,14 +DÚ

DÚ na pondělí 21.1. Početníček s. 8,13,15. Děti, které budou chybět si test napíší hned jak se vrátí do školy.

Některé děti mají početníčky ve škole, zítra si je odnesou domů.Písanky jsou ve škole, matematiky jsou ve škole.

Do druhého pololetí prosím rodiče dětí, kterým dopsaly fixy na stíratelnou tabulku Mája, aby koupily nové.

Nabídka: ZDARMA sportovní kroužek s p. učitelem Liborem Kohoutkem nově každé pondělí od 11:5O do 12:35, poté oběd.(Žáci by chodili v čase družiny).

Žáci zaplatí pouze jenorázově 20 kč, tj členský příspěvek na celý rok pro sportovní kroužek.

Albatros - kdo má zájem doneste prosím objednávku do 18.1.2019.

Prosím přinést rodičovský příspěvek ve výši 150 kč do konce ledna.

(info v odkazu na hlavní liště: Sdružení rodičů)

31.1. Vysvědčení - děti dostanou výpis vysvědčení, poslední vyučovací hodinu,který si nechají.

1.2. Pololetní prázdniny - hezký den volna všem!

3.1. 2019 začíná vyučování dle rozvrhu.

Viktorka a Zetík

Daneček a Zetík

1 | 2 | 3 >>

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

ČESKÝ JAZYK    :

INFORMACE PRO DĚTI CO CHYBÍ:

14.1. Slabikář s. 26, hledej v básničce a ve sloupcích písmeno malé tiskací r a zvýrazni žlutým zvýrazňovačem, doplň mřížky k obrázkům,
přečti a spoj slova na lince psaná psacím písmem s obrázky.

16.1. Slabikář s. 27 Don a Rek Označ všechny věty začátek a konec žlutým zvýrazňovačem, označ jména chlapců a psů žlutým zvýrazňovačem.
Písanka s. 25.

17.1. Slabikář s. 27 čtení otázek a odpovědí na ně, s. 28 spojit dárky komu patří ,vybarvit stromeček, spojit perníčky každý jinou barvou, s. 29 luštění křížovky.
Písanka s. 40.

DÚ na středu 16.1. nakresli tři obrázky na písmeno V.

DÚ  na středu Slabikář s. 26 číst řádek se slabikami pod mřížkou (ro, Ry, rá).

DÚ dopsat Písanku s. 25 ,poslední slabiky tiskacím "překouzlí " na psací písmo.

ANGLICKÝ JAZYK:

složka velikosti A4, do které si dají učebnici AJ  a knížečku s  číslicemi

Učíme se: barvy,čísla do 10 ti, My Family, jednoduché pokyny Look, listen, stand up please, sit down please, be quiet, Yes/ No.
How many?Ok, No, thank you. Pencil, book.

3.1. Hippo ´s face : eyes, ears, mouth, nose, head AJ s. 37
1O.1. Simone says Touch your nose, touch your head....hra
          diktát na slovní zásobu My face, s.38,
          s. 39 zakroužkuj 8 rozdílů

MATEMATIKA:

INFORMACE PRO DĚTI, CO CHYBÍ:

14.1. Početníček s. 11

M s.13

15.1. M s. 14

16.1. M s. 15, Početníček s. 14

17.1. M s. 16, Početníček s. 12

29.11. DÚ M. s. 50, psaní 2 řádky číslice 7,

PRVOUKA

INFORMACE PRO DĚTI, CO CHYBÍ :

s. 31 Nemoc a úraz

Výroba jednoduchého krmítka pro ptáčky, zavěšení u školy.

14.1. Diskuze o nemocech, úrazech, ukázka první pomoci při zlomenině ( "stolička "  - přenos zraněného)

Video: Zlomenina

PAMATUJTE PROSÍM, NEDÁVEJTE LESNÍ ZVĚŘI PEČIVO. VĚTŠINĚ HROZÍ UHYNUTÍ!

viz článek:

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

Děkuji všem rodičům za aktivní sběr ruliček od toaletního papíru :-)))) zatím máme zásob dost,tak už není třeba nosit.

Děti mají v kapsáři nůžky, lepidlo a stíratelnou tabulku s fixou a papírové kapesníčky.

V pouzdře:pero, tužku č. 2, gumu, 4 druhy zvýrazňovačů,

základní barvy pastelek: žlutá, oranžová, modrá,červená, zelená, hnědá a černá.

TĚLESNÁ VÝCHOVA:

PROSÍM NEDÁVEJTE DĚTEM DO ŠKOLY CENNÉ PŘEDMĚTY JAKO ŘETÍZKY,PRSTÝNKY APOD, když máme tělesnou výchovu, tj.středa a pátek.

Na tělesnou výchovu si děti tyto předměty musí sundat z důvodu bezpečnosti,řetízek mohou ve škole poté ztratit nebo si ho roztrhnout.