1. třída - třídní učitelka: Mgr. Andrea Třetinová

ROZVRH HODIN

  1. 2. 3. 4. 5.
PONDĚLÍ ČJ   M Tv   ČJ  
ÚTERÝ ČJ   M  ČJ PRV   
STŘEDA ČJ   A Tv  ČJ  Hv 
ČTVRTEK ČJ   PRV  ČJ/Pč  
PÁTEK ČJ   Vv ČJ/Pč   

 

11.3. 2020 MIMOŘÁDNÉ OPATŘENÍ

      - platí do odvolání

      - sledujte stránky školy, kde budou veškeré aktuální informace

     -  každý den budu dětem zadávat úkoly. Prosím, dohlédněte na jejich plnění .     

      - hlavně, ať jste všichni zdraví                                                                             Děkuji  

 

KAŽDOU STŘEDU - DEN PLNÝ HER 

           -     Zetík i Čaroděj už se moc těší, jak budete plnit jejich úkoly.
           -     Každou středu budeme mít den plný her, ale to neznamená,že se nebudeme učit. Využijeme naše znalosti a ještě navíc si to pěkně užijeme. Těšte se!
 
           -    Sledujte pořad na ČT2 UčíTelka- unikátní vzdělávací vysílání od pondělí do pátku od 9.00 do 12.00

 PROJEKT

          - MOC VÁS ZDRAVÍME I S PANÍ VYCHOVATELKOU LAĎKOU.
            PROTOŽE SE NÁM PO VÁS STÝSKÁ ,TAK JSME   PRO VÁS VYMYSLELY PROJEKT - 1. KAŽDÝ TÝDEN OBRÁZEK 
          - až budete mít náladu a chuť, tak si vemte výkres a zkuste nám nakreslit nebo namalovat vaši oblíbenou hračku
          - do školy si pak obrázek přinesete i s vaší oblíbenou hračkou a budete nám o ní vyprávět a říkat, co jste spolu zažili, když jste museli být doma
           TĚŠÍME SE ! UDĚLÁME VÝSTAVKU VAŠICH PRACÍ.
         -  2.  VÝROBA KARTIČEK - ROK      - zahrajeme si i ve škole                                                                                            

 

nakladatelství NOVÁ ŠKOLA, s.r.o., spustilo dne 16. 3. 2020 online výuku pro žáky 1. ročníku přes YouTube s pedagogem Mgr. Milošem Novotným.
 
Živá vysílání můžete sledovat on-line každý den od 9:00 na YouTube kanálu Online výuka.

 

 PODĚKOVÁNÍ VŠEM ZA KRÁSNÉ FOTKY 

       - PODÍVEJTE SE, JAK NÁS ZDRAVÍ NĚKTEŘÍ NAŠI KAMARÁDI
      -    přišly další pozdravy od dětí, podívejte se 

 

20.3. PRVNÍ JARNÍ DEN 

                - jaro nám přišlo dnes ve 4.49 
                - JARNÍ ROVNODENNOST - noc a den jsou přibližně stejně dlouhé 
                - užijte si prvních kytek a rozkvetlých stromů
               - běhejte, skákejte přes švihadlo, zkuste točit obručí, házejte si míčem, zkuste hrát kuličky - prostě se radujte ze sluníčka

 

24.4. Hezký den, milí rodiče a děti

             - v následujícím odkazu vám nabízím návod, jak mluvit s dětmi o koronaviru. Je to velice obtížná situace pro všechny, ale společně ji určitě zvládneme. 

https://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?docid=22241167&docType=ART

Velice děkuji všem rodičům za jejich ochotu a trpělivost učit se s dětmi. Patří vám velký obdiv. 

           
 
  

VYSVĚDČENÍ

Prvňáčci v novinách

ČESKÝ JAZYK:

Vyučující: Mgr. Andrea Třetinová
 
SLABIKÁŘ - čtení slabik a slov, stavba věty
HLÁSKA A PÍSMENO Ž,ž
 

23.3. Moji milí prvňáčci, dnes budeme procvičovat váš postřeh. Bude to těžké, ale vy to jistě zvládnete. Zetík s Čarodějem si pro vás vymysleli hledání rozdílů 

 p x b x d. V TS str. 36 budeme ve cv. 1 a 2 hledat  a označovat p - zeleně, b - žlutě a d - oranžově. Hezky slova čtěte nahlas. Ve cv. 3 označíme velké písmeno na začátku věty a znaménko na konci věty.  Úkol navíc pro šikulky: za věty napište perem počet slov ve větě. Výborně! Cv. 5 a 6 již známe , tak se dejte do práce. 

A teď se hezky posadíme, sešit správně nakloníme, nohy opřem do podlahy, ať jsou krásné rovné tahy. Jak byla básnička na správné držení pera ? Pamatujete si ? Vezmu palec, ukazovák,zob,zob a mám zobák. Do zobáčku tužku dáme, prostředníčkem podpíráme. A teď můžeme zvesela psát cv. 7.

 

Až si chvilku odpočinete, třeba si dejte malou svačinku, tak se pustíme do Písanky. Těšíte se ? Máme na str. 11 opis slov - pozor  na napojování od psacího v a o.

Tpřepis - prosím, vemte si přehled ABECEDY, který jste dostali - a krasopisně napište věty. Pozor- velké písmeno na začátku věty a tečku na konci. 

A na závěr máme zajímavý úkol, ten vymyslel Čaroděj, vymyslete slova, která začínají na dané písmeno. JSTE NEJŠIKOVNĚJŠÍ!

______________________________________________________________________________________________________________________________-

24.3. Mílé děti, děkuji, že jste včera zazpívaly sluníčku a to už nám teď začíná více hřát. 

         Nás dnes rozehřeje článek ve Slabikáři na str. 56  Zrádné hodinky. My nikam spěchat nemusíme, takže si v klidu přečteme společně článek. Řekneme si, jaký je asi rozdíl mezi zámkem a hradem..HRAD je starší ,většinou kamenný. Stojí na kopci, aby mohli sledovat nepřátele a je obehnán vodním příkopem a má padací most. Takto dříve vypadal i náš zámek v Moravském Krumlově. Pamatujete, jak jsme si říkali, že při opravě zámku objevili VLČÍ JÁMU? Později byl přestavěn na zámek, který je krásný, ozdobný obehnaný velkým parkem. Vzpomeňte si, na jakém hradě nebo zámku jste byli s rodiči na výletě. Můžeme si pak ve škole přinést ukázat pohlednice nebo leporela. Někdo má třeba i turistickou známku. Už se těším. 

Zpět k článku - Kdo si spletl hodiny? Připomeneme si, jak jsme se učili hodiny nedávno v prvouce. Jaké hodiny jsou na obrázku? Digitální nebo ručičkové? 

                         Zkuste si dávat hádanky na čas....např. Kolik je , když řeknu 9.30? nebo naopak ...Jaký čas se mi ukáže na mobilu, když je půl 3?  atd. 

Poslední úkol je v článku objevit a označit B červeně a malé b žlutě. 

KRÁSNÁ PRÁCE. 

_______________________________________________________________________________________________________________________________

26.3. KRÁSNÝ DEN. Ema si dnes udělala výlet na zámek v PS str. 14. Nejdříve se rozcvičíme na čtení slov ve sloupečcích. Můžete se s maminkou střídat ve čtení slov ( nezapomeňte záložku ). Výborně čtete. A nyní označíme malé b žlutě a malé d růžově. Pamatujete si rozdíl? 

A už se dostáváme na zámek . Přiřaďte popisy k částem zámku. Samolepky nemáme, ale vy jistě dokážete domalovat lavičku . Erb mají moc hezký,barevný. Pamatujete, jak jsme malovali erb Moravského Krumlova? Zkuste říct rodičům, co na něm bylo...Cvičení 2 vychází z článku ve Slabikáři na str. 56. Ve cv.3 Zetík vymyslel komentáře, zkuste je připsat k situacím. Výborně !

Až se protáhnete a chvíli si odpočinete, tak se pustíme do Písanky. Na uvolnění ruky si ,prosím, vemte čistý papír a zkuste napsat tužkou pilky. Hezky zubaté, do špičky ( 3 řady ) , a pak je pošlete na mail : andrea.tretinova@centrum.cz. PŘIDÁVÁM ODKAZ :   ve fotogalerii rozdíly b x d

Písanka str. 12 - Opis vět - víme,že věta začíná velkým písmenem a končí tečkou. Pak píšete sloupečky podle vzoru. 

Uděláte mi velkou radost , když mi ,jako Tobík, pošlete , jak se vám stránka povedla. Už se se Zetíkem a Čarodějem nemůžeme dočkat.

______________________________________________________________________________________________________________________________

27.3. HEZKÝ DEN . HURÁ!!! DNES SE BUDEME UČIT NOVÉ PÍSMENKO. Je to písmeno Ž, ž. Ve Slabikáři na str. 57 si barevně označíme všechny 4  tvary písmene, a pak už si nachystáme červenou a žlutou tužku nebo zvýrazňovač a budeme v textu hledat, při společném čtení, Ž červeně a ž žlutě . Je tam opravdu mockrát. Schválně, kolikrát jste našli .ž? Napíši vám v ponděli, kolik jsem jich našla já...

PS str. 15  - čteme a zároveň označujeme Ž,ž.  V 1.cv. doplníme mřížky - pozor na psaní ú x ů. Ve 2.cv. podle Slabikáře zakroužkujeme správná slova. Počítač napadl vir, stejně jako teď naši zemi , ale my ho přemůžeme a bude zase líp. Ve cv. 3 zakroužkujte slova , která tam nepatří  a zapište na řádky. Poznáte na co si Kája hrál? 

ROZDÍL b x d

Psaní

ANGLICKÝ JAZYK:

Vyučující: Mgr. Andrea Třetinová
 
 

ANIMALS, NUMBERS ,COLOURS, FAMILY , TOYS

 
 
   Interaktivní hry a cvičení

 

VELKÁ POCHVALA DĚTEM, JSOU VELICE ŠIKOVNÉ. Používáme angličtinu i v ostatních předmětech. 

 

PRACOVNÍ SEŠIT JE VE ŠKOLE.

 

 

Informace pro žáky, kteří chybí :

27.1. TEST , BINGO

12.2. PS str. 30,31 , str. 67 - vybarvit a poskládat

26.2. hra TOYS , PS str. 32,33

Angličtinu si můžete procvičovat na zábavných úkolech a hrách na stránkách https://learnenglishkids.britishcouncil.org/   

18.3. přidávám další typ   https://www.learningchocolate.com/

  

 MATEMATIKA:

Vyučující: Mgr. Andrea Třetinová

 

POROVNÁVÁNÍ ČÍSEL , SČÍTÁNÍ A ODČÍTÁNÍ V OBORU 0 - 10

Rovinné útvary

SLOVNÍ ÚLOHY 

23.3. Ptáčci se moc těšili na jaro, ale stále je zima, tak Dan staví další budku. Pomůžeme mu? 

PS str. 34 - postupujte podle návodu a zapisujte příklady. Ve cv. 2 máte návod a podle toho nakupujete potřeby na výrobu. Máte jich dost nebo budeme ještě přikupovat ? Poznáme porovnáváním. A na závěr dvě slovní úlohy. PAMATUJTE! CELKEM - SČÍTÁME +, ZBYLO - ODČÍTÁME -.

Jste nejlepší počtáři!  Pokud máte doma budku, tak hned utíkejte dát ptáčkům. 

____________________________________________________________________________________________________________________________

24.3.Dnes byly v pořadu UčíTelka super úkoly na porovnávání . Věřím,že vám vše šlo snadno. 

My se dnes podíváme do obchodu - to vy teď asi nechodíte, protože do obchodu může pouze jeden z rodiny, ale můžete si na obchod zahrát doma. Někdo má hrací obchod , pokladnu , papírové peníze.. Pokud ne, tak si stačí vystřihnou kolečka a nadepsat hodnotu mincí (1,2,5,10 ). Nachystejte si v pokojíčku prodejnu hraček, k nim dejte cenovky v těchto hodnotách a může si maminka, tatínek nebo babička s dědečkem přijít nakoupit. I oni si musí udětat papírové peníze. A pozor na to, abyste jako prodavači správně vrátili. 

Doufám, že jste si hru užili a teď se podíváme do PS na str. 35. Zapište počty nakoupených věcí. Ve cv. 2 a 3 jsou slovní úlohy. A pak už budete rozdělovat peníze. Můžete si daný příklad znázorňovat svými papírovými penězi. 

________________________________________________________________________________________________________________________

27.3. Dnes si zahrajte matematický řetěz - hraje 2 a více hráčů- 1 dává příklad, druhý řekne výsledek a od daného výsledku vymýšlí další příklad. 

Pro nové sloupečky půjdu do školy v pondělí, ofotím vám je. Pošlu na váš mail, abyste si je mohli vytisknout . 

 

MATEMATICE POUŽÍVÁME METODU ABAKU - děti jsou velice šikovné, mají pochvalu

Dostali jsme výhru z Městského úřadu - výuková sada pro metodu ABAKU . Děkujeme . Hned nás ta matematika bude více bavit.

 

 

 

29.11. DÚ M. s. 50, psaní              2 řádky číslice 7, 

Aktivity v hodinách

1 | 2 | 3 | 4 >>

Předání sady na metodu ABAKU

matematický král

 PRVOUKA

Vyučující: Mgr. Andrea Třetinová

 

ČAS , DEN,TÝDEN,  MĚSÍC, ROK 

PS str.46 - pozorujte doma, jaké máte hodiny na stěnách, na poličce nebo rodiče na ruce

         JAKÝ JE MEZI NIMI ROZDÍL? Jedny mají ručičky, další ne.........Zkuste poprosit rodiče nebo prarodiče, aby vám vysvětlliti, co ukazuje velká a co malá ručička.....

 

16.3. PS str. 47

- prosím rodiče, aby pomohli dětem s určením čtvrt, půl, třičtvrtě a celá - společně udělejte cv. 5

NAJDĚTE SI OBRÁZKY NEJVĚTŠÍCH HODIN - ORLOJE. Ve kterých městech v naší republice je můžeme vidět ?

Ve škole si pak o tom budeme povídat. Mějte se krásně a buďte na sebe opatrní. MÁM VÁS RÁDA!!!!

   

20.3. PRVNÍ JARNÍ DEN 

2.TÉMA DO PROJEKTU - ÚKOL OD PANÍ VYCHOVATELKY LAĎKY

 

- budete stříhat , psát a vybarvovat   

- vytvořte kartičky na dny v týdnu  -   ČERVENĚ pracovní dny a ZELENĚ víkend   

- prosím z tvrdého papíru - stejná velikost ( dle vašeho uvážení )

- napsat název dne ( použijte silný fix ) a vybarvit 

- zamíchejte a zkoušejte skládat

____________________________________________________________________________________________________________________________

25.3. Hra ROČNÍ OBDOBÍ 

            - budete potřebovat 12 kartiček jako je 12 měsíců v roce - všechny stejně velké 

           - z jedné strany nadepíšete podle návodu - použijete velká tiskací písmena : 1. LEDEN, 2. ÚNOR, 3.BŘEZEN,4.DUBEN, 5.KVĚTEN ,6.ČERVEN,7.ČERVENEC,8.SRPEN,9.ZÁŘÍ,10. ŘÍJEN, 11. LISTOPAD, 12. PROSINEC             SUPER!

            - teď budeme vybarvovat podle 4 ročních období / vybarvujte pouze z popsané strany, druhá zůstane bílá /

 JARO - ŽLUTĚ (měsíce : březen, duben, květen )

LÉTO - ČERVENĚ ( měsíce : červen, červenec, srpen )

PODZIM - HNĚDĚ ( měsíce : září, říjen, listopad )

ZIMA - MODŘE ( měsíce : prosinec, leden, únor )

           - máme hru nachystanou - hraje  2 a více hráčů

          - rozložíme kartičky na koberec nebo na stůl bílou stranou nahoru, začíná nejmladší hráč - otočí libovolnou kartičku, přečte a řekne do kterého ročního období patří , dá na stranu a takto poskládáte celý rok

          - dálší obměna - říkáte číslo a druhý hráč řekne měsíc ( např. 2 - únor )

          - obměna : zpíváme společně část písně : " Ty, kdo jsi se v lednu narodil, povstaň, povstaň,povstaň " - pokud má někdo v lednu narozeniy, tak vstane a řekne celé datum narození a ostatní mu zatleskají 

 

UŽIJTE SI SPOLEČNÉ CHVÍLE A MAMINCE A TATÍNKOVI PAK BĚŽTE POMOCT TŘEBA S VAŘENÍM NEBO NA ZAHRÁDKU. JSOU TOTIŽ ÚŽASNÍ !

 

 

POZDRAV

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

SPOJENÉ ARABSKÉ EMIRÁTY

JAPONSKO

1 | 2 | 3 >>

RECITAČNÍ SOUTĚŽ, JARNÍ TURNAJ V ČLOVĚČE, NEZLOB SE

Borneo

Abaku, mapy a výherci hry v Tv

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

HUDEBNÍ VYSTOUPENÍ

Aktivity v tělocviku

1 | 2 | 3 >>

Aktivity v hodinách a o přestávce

1 | 2 | 3 | 4 >>