1. ročník - třídní učitelka: Mgr. Kateřina Juránková

ČTVRTEK M A Č/P ČJ VV
PÁTEK Č/P ČJ PRV TV

VŠECHNY PŘEDMĚTY V PRVNÍ TŘÍDĚ VYUČUJE: MGR. KATEŘINA JURÁNKOVÁ

V případě dotazů mě, prosím, kontaktujte na e-mailové adrese: katerina.jurankova@zsivancicka.cz

Třídní schůzka: 11.4.2019

Konzultační hodiny: 1. út v měsíci  od13-14h.

21.3. DÚ písanka s.23

19.3. Slabikář s.59 Kdo je to? číst a naučit se nazpaměť na pátek.

19.3. DÚ -M 2.díl, některé děti mají dopočítat s. 47 a s.51 (ostatní mají splněno)

18.3. DÚ - M , některé děti mají dodělávat početníček s. 22 ( ostatní mají ve škole splněno, početníček na kontrolu)

18.3. 2019  DDM - dopravní výchova

-proběhla jedna vyučovací hodina věnovaná dopravním značkám a dopravním předpisům, děti dostaly omalovánky.
-bylo strženo 25 kč ze zálohy, tímto má většina dětí vyčerpáno celou zálohu na kulturu 300 kč,zapíši do deníčku jednotlivé akce do konce týdne.
Na další kulturní akce si peníze děti donesou,až bude třeba, dám info na web.

25. - 29. 3. 2019  TÝDEN V REGIONECH

- PROJEKTOVÝ TÝDEN, (žáci druhého stupně si připraví prezentace k jednotlivým regionům a seznámí  s nimi jednotlivé třídy, na konci každé prezentace proběhne soutěžní kvíz).

- tento týden nám paní kuchařky připraví pouze jedno jídlo, ( které je typické k danému regionu).

- informace budou v úvodu web stránek

PROSÍM RODIČE,ABY ZAČLI SHROMAŽĎOVAT PAPÍR, V MĚSÍCI KVĚTNU PROBĚHNE SBĚR STARÉHO PAPÍRU NA NAŠÍ ŠKOLE.

SOUTĚŽÍ JEDNOTLIVÉ TŘÍDY, ALE PAK I JEDNOTLIVCI V POČTU NEJVÍCE KG PAPÍRU NA ŽÁKA.

3.1. 2019 začíná vyučování dle rozvrhu.

1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

ČESKÝ JAZYK    :

INFORMACE PRO DĚTI CO CHYBÍ:

20.3.
Slabikář s. 60, písanka s.22

21.3.
Slabikář s. 61, písanka s. 25,
                        písanka s. 24 :2krát větu: Hana hledá hůl!, řádek otazníků, jedna věta: Hledá Sára šátek?

POZOR: Ve čtvrtek 24.1. test z českého jazyka, diktát na probraná písmenka velká tiskací, slabiky a jednoduchá slova, opis psacího písma,

složit z písmen slovo př: MOIL = LIMO, A Á M M = MÁMA,  LESO = OSEL.Spojit tvar písmene psacího s tiskacím ( příklad Slabikář s. 3), rozděli slovo na slabiky ( namalovat počet teček dle slabik pod slovo), zvýraznit, vyhledat písmenko v textu.

ANGLICKÝ JAZYK:

MATEMATIKA:

INFORMACE PRO DĚTI, CO CHYBÍ:

20.3. M 3. díl s. 4

21.3. M 3. díl s.5, početníček s. 24

29.11. DÚ M. s. 50, psaní 2 řádky číslice 7,

PRVOUKA

INFORMACE PRO DĚTI, CO CHYBÍ :

8.3. PRV s.41

11.3. PRV s. 42

15.3. PRV s. 43

VÝTVARNÁ VÝCHOVA:

Děkuji všem rodičům za aktivní sběr ruliček od toaletního papíru :-)))) zatím máme zásob dost,tak už není třeba nosit.

Děti mají v kapsáři nůžky, lepidlo a stíratelnou tabulku s fixou a papírové kapesníčky.

V pouzdře:pero, tužku č. 2, gumu, 4 druhy zvýrazňovačů,

základní barvy pastelek: žlutá, oranžová, modrá,červená, zelená, hnědá a černá.

TĚLESNÁ VÝCHOVA:

PROSÍM NEDÁVEJTE DĚTEM DO ŠKOLY CENNÉ PŘEDMĚTY JAKO ŘETÍZKY,PRSTÝNKY APOD, když máme tělesnou výchovu, tj.středa a pátek.

Na tělesnou výchovu si děti tyto předměty musí sundat z důvodu bezpečnosti,řetízek mohou ve škole poté ztratit nebo si ho roztrhnout.