ZOO LEŠNÁ - výlet žáků 4.-9.třídy

09.05.2019 07:32

V úterý 7.května se početná skupina našich žáků vydala na výlet do ZOO Lešná.

Po cestě se žáci dozvěděli pár informací a zajímavostí o Zlínském kraji, o městě Zlín a o osobnosti Tomáše Bati. Také pár zajímavých čísel o samotné ZOO, kterou jsme jeli navštívit.

Všichni žáci měli před sebou 2 úkoly: vyplnit list si otázkami, které se týkaly živočichů v zologické zahradě. A potom také rozhodnout, na který projekt

podporovaný zologickou zahradou sami přispějí. Z ceny vstupenky se totiž 2 koruny proměňují na žeton, který mohou návštěvníci vhodit do boxů u pokladny. ZOO podporuje projekt záchrany přírody a živočišných druhů na třech místech na světě: EKVÁDOR, LAOS a SUMATRA.

Co se žákům líbilo nejvíce: tropický pavilon Yucatan a samozřejmě také krmení rejnoků v jejich zátoce. surikaty, žirafy, sloni, lvi a také to,  že se dá chodit mezi zvířaty v tropickém pavilonu a mezi klokany. Více fotografií