ŽÁCI 2.Z NA EXKURZI V MORAVSKÉ ÚSTŘEDNĚ A V TRUHLÁRNĚ REITER

24.05.2018 20:45

Ve čtvrtek 24.5.jsme část vyučování věnovali exkurzi do dvou krumlovských provozoven.

Nejprve se nám věnovala paní K.Strnadová v Moravské ústředně. Viděli jsme ukázky výrobků švadlen ( hračky, maňásky ), prohlédli si provozovnu, všichni dostali hračku a katalog. Pokračovali jsme autobusem do truhlárny Reiter. Sám majitel firmy nás velice ochotně provedl provozem, kde jsme zase viděli komplet celou výrobu okenního rámu- od neohoblovaného hranolu po slisovaný rám. Mohli jsme porovnat pracovní podmínky a pracovní prostředí švadlen a truhlářů. Zatímco švadlena sedí a nepotřebuje ochranné pracovní pomůcky, v truhlárně se stojí v prašném prostředí a ochranné pomůcky jsou samozřejmostí. Co ale mají obě profese společné? Že tvoří hezké věci.

Matěj: Chtěl bych pracovat se dřevem, protože dřevo je hezký. Ale kovář je nejhezčí.

Terezka: Nechtěla bych dělat ani jedno, protože v truhlárně je prach. A švadlenu, protože dělá jedno a to samé.