VÝSTAVA FAUNA MORAVY V BRNĚ - EXKURZE 2. TŘÍDY A TŘÍD 1.S a 1.Z

30.11.2022 17:53

Ve středu 30. 11. se žáci 2. třídy, I. S a I. Z vydali na společný výlet do Brna. Navštívili jsme komentovanou výstavu Fauna Moravy v Moravském zemském muzeu, na které jsou vystaveni zástupci obratlovců, žijících na území na Moravy. Zvířata jsou zde prezentována v biologických skupinách, ve svém přirozeném prostředí. Bonusem této výstavy jsou 3 velká sladkovodní akvária s druhy ryb, které obývají naše toky a vodní nádrže. Žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací a měli možnost si zblízka prohlédnout např. jeleny, srnčí zvěř, divoká prasata, lišky, sovy, tetřevy a mnoho další zvířat. Pro všechny to byl velký zážitek. Celý jsme zakončili procházkou vánočních trhů na Zelném trhu, kde jsme nasávali předvánoční atmosféru.

Více fotografií