VYHLÁŠENÍ BODOVÁNÍ TŘÍD TÝDNE V CIZÍCH ZEMÍCH

05.04.2018 19:41
Projekt Týden v cizích zemích vznikl před třemi lety z podnětu žákovského parlamentu, který po vyjednávání s vedením školy a školní jídelny uspořádal celoškolní týdenní akci zaměřenou na multikulturní výchovu. Po návrzích žáků jednotlivých tříd a demokratickém hlasování bylo letos vybráno těchto pět zemí – Chorvatsko, Austrálie, Španělsko, Egypt, Havaj. Každé z nich byl přidělen jeden den v týdnu. V tyto dny se celá škola vyladila do národních barev dané země, někteří žáci a učitelé se oblékali do typických kostýmů, patroni států připravili informační panely a artefakty přibližující život, obyvatele i kulturu jednotlivých krajin, o přestávkách zněla ze školního rozhlasu hudba a paní kuchařky připravily ve školní kuchyni jídlo vybrané země. Učitelé do svých hodin zařadili informace související s denním tématem. Jako doprovodná akce probíhala soutěž o nejlépe vybarvenou třídu a nejoriginálnější kostýmy dané země. Celý projekt byl prezentován na webových stránkách školy, část výstavy ještě můžete zhlédnout v přízemí na 2. stupni a bude mu věnováno i speciální dubnové číslo časopisu Junior. A jak to vlastně dopadlo? Fotografie z vyhlášení
 
Vyhodnocení celoškolní soutěže:
 

1. místo 3. třída 3,82 bodů na žáka

2. místo 1.B 3,36
3. místo 2. třída 2,76
4. místo 9. třída 2,74
5. místo 5. třída 2,66
6. místo 1.A 2,62
7. místo 4. třída 2,5
8. místo II.Z 2,49
9. místo 8. třída 2,46
10. místo I.Z 2,24
11. místo 7. třída 2,27
12. místo 6. třída 1,97
 
MichVej