VELKÝ ÚSPĚCH NAŠICH SPORTOVCŮ V OKRESNÍM KOLE ODZANKU VŠESTRANNOSTI

07.04.2022 10:49
Holky a kluci z naší školy se zúčastnili okresního kola Odznaku všestrannosti, který se každoročně koná pod patronací Českého olympijského výboru. 
Úvodem nás všechny mile přivítala patronka projektu Šárka Kašpárková, bývalá vynikající atletka, která vybojovala bronzovou medaili v trojskoku
na olympiádě v Atlantě 1996 a titul mistryně světa v roce 1997.
 
Soutěžilo se v pětiboji - trojskok, hod medicinbalem, švihadlo, kliky a běh na 1000m. Přestože jsme měli na trénink jen 2 týdny, všichni se poctivě připravovali jak v hodinách TV, tak doma a prokázali opět neuvěřitelnou bojovnost a týmového ducha! 
 
Tým ZŠ Ivančická ve složení Eliška Dřevojanová, Anna Vejvalková, Sára Čejková, Agáta Šlapanská, Josef Stix, Pavel Striegler, Petr Pokorný a Lukáš Čaněk se umístil na skvělém 3. místě za domácí ZŠ Prokopa Diviše a vítěznou ZŠ Znojmo, Náměstí Republiky. Toto umístění nám dává naději na možný postup týmu do krajského kola, které se bude konat v Brně na Atletickém stadionu VUT.
 
Skvělý týmový výsledek ozdobili naši žáci medailovými umístěními v soutěžích jednotlivců, kde každý změřil síly se soupeři narozenými ve stejném roce:
 
Eliška Dřevojanová - 1. místo a jistý postup do Krajského kola
Anna Vejvalková - 2. místo a jistý postup do Krajského kola
Anežka Dřevojanová - 2. místo a jistý postup do Krajského kola
Anežka Pecinová - 3. místo a možný postup do Krajského kola
Martin Boreš - 3. místo a možný postup do Krajského kola
Petr Pokorný - 3. místo a možný postup do Krajského kola
 
Na dalších příčkách se umístili a cenné zkušenosti do příštího ročníku
si odvezli také Lenka Šedrlová, Nela Hermanová, Adéla Ondráčková,
Dominik Horák a Adam Juránek.
 
Všem našim sportovcům moc blahopřejeme, děkujeme za skvělý sportovní zážitek, reprezentaci naší školy a přejeme mnoho sil do přípravy na Pohár rozhlasu v atletice, na který vyrazíme začátkem května!
 
 
                                        Mgr. Libor Kohoutek a Mgr. Sabina Doubková