TÝDEN V CIZÍCH ZEMÍCH - REPORTÁŽ Z JEDNOTLIVÝCH DNÍ

31.03.2023 17:50

TÝDEN V CIZÍCH ZEMÍCH 27.-31.3.

Projektový týden multikulturní výchovy

Máme za sebou krásný, přímo dobrodružný týden plný poznání, zážitků,chutí a nových informací. Děkujeme všem prezentujícím třídám a jejich pedagogům za skvělé nápady, nasazení a obdivuhodné výkony! Děkujeme také rodičům za podporu při realizaci kostýmů či oblečení v barvě vlajky daných zemí, i díky vám jsme si to s dětmi opravdu užili.
 

FOTOREPORTÁŽ Z JEDNOTLIVÝCH DNÍ

 

PONDĚLÍ - ŘECKO

Náš projektový týden jsme začali návštěvou slunného Řecka. Žáci 8.B
si pro nás připravili poutavý, přímo divadelní, program v tělocvičně a ukázali nám, jak také mohly vzniknout olympijské hry. Nechyběla ochutnávka pochutin, jako je baklava či řecký salát. Děkujeme neboli Efcharistó za skvělé přiblížení této zajímavé země - kolébky vzdělanosti. Bylo to boží!

Více fotografií

 
 
 

ÚTERÝ - ZANZIBAR

Věděli jste, že Zanzibar je tropický ostrov patřící k Tanzánii? Že je to ostrov koření, zvířat a zajímavých lidí? Že se zde narodil legendární zpěvák Freddie Mercury? Žáci 6.A nám tuto zemi dokonale představili, a tak jsme se dozvěděli opravdu mnoho zajímavého. Navštívit Zanzibar - žádný problém, tedy HAKUNA MATATA.

Více fotografií

 

STŘEDA - JIŽNÍ KOREA

Ve středu jsme se vydali za poznáním země tak odlišné od té naší. Má jiné stavby, zvyky, jídlo i velmi přísný a náročný systém školství. Žáci 8.A nám představili nejen tuto zemi, ale také kamínkovou hru, písmo a tanec. Dokonce jste mohli ochutnat i červíky a cvrčky, které korejci tak rádi jí ve všech možných podobách např. ke svačině. Inu - jiný kraj, jiný mrav a také jiná chuť!

Více fotografií

 

ČTVRTEK - ARGENTINA

Chtěli byste se na jednom místě potkat s Lionelem Messim, Diegem Maradonou, Evitou Perónovou, papežem Františkem a prezidentem Argentiny? Že to není možné? Ale je! Dnes jste mohli zavítat do argentinského muzea voskových figurín v 7. třídě a vidět kromě slavných osobností také tanečnice argentinského tanga, slavného dirigenta, typické kovboje gauchos a významné archeology. Nechyběla ani ukázka natáčení argentinské telenovely. A ochutnávka  taštiček empanádas a sušenek alfajores s karamelem a kokosem byla pomyslnou "třešničkou na dortu" výpravy za poznáním této krásné země, kterou jsme mohli obdivovat na leteckých snímcích při prezentaci. Děkujeme a Adiós.

Více fotografií

 

PÁTEK - NOVÝ ZÉLAND

KIA ORA! V pátek jsme se vydali na dobrodružnou výpravu na Nový Zéland,
do země ovcí, čisté vody a krásné přírody, která tak láká filmaře k natáčení fantasy filmů např. legendárního filmu Pán prstenů. Dozvěděli jsme se, že k Zélandu neodmyslitelně patří ragby, tanec HAKA, tetování na těle i v obličeji u maorských původních obyvatelů, tučňáci, pták Kivi, ale také ovoce kiwi. Věděli jste, že legendární dort Pavlova vznikl na Novém Zélandu? Děkujeme žákům 6.B  za představení země a super program.

Více fotografií