NAŠI ŽÁCI BĚHAT UMÍ! OKRESNÍ FINÁLE V PŘESPOLNÍM BĚHU VE ZNOJMĚ

03.10.2021 18:21

Kluci a holky z 6. a 7. ročníku se zúčastnili Okresního finále v přespolním běhu ve Znojmě v areálu Městského lesíku.

V kategorii dívek reprezentovaly naši školu: Anna Vejvalková, Nela Hermanová, Marie Stixová, Agáta Šlapanská, Lenka Šedrlová a Sára Chmelková. Z chlapců vyrazili do boje s nejlepšími běžci z 8 dalších škol Znojemska: Josef Stix, Milan Pelikán, Lukáš Čaněk, Petr Pokorný, Tomáš Vyžrálek a Roman Matějka. Běžce čekala trať dlouhá 1800m s táhlým stoupáním hned v úvodu závodu. Sčítala se umístění 4 nejrychlejších z každého týmu. Nejprve vyrazily na trať dívky a kluci s napětím čekali, kdo se objeví první v cílové rovince. Za bouřlivého pokřiku fandících spolužáků jsme viděli nádherný souboj o 1. místo naší Aničky Vejvalkové s jednou ze znojemských běžkyň. Anička se vydala opravdu ze všech svých sil a doběhla těsně 2. Další tři bodované dívky běžely také skvěle, a tak po celkovém součtu umístění se tým děvčat umístil na skvělém 2. místě! Úspěch dívek patřičně namotivoval i kluky, kteří vyrazili na trať hned vzápětí. Konkurence znojemských škol byla opravdu silná, kluci ovšem také bojovali bezvadně a pro skvělé individuální 3. místo si doběhl Josef Stix. V týmovém součtu se naši chlapci umístili na pěkném 5. místě z celkového počtu devíti družstev. Byl to krásný sportovní zážitek pro všechny zúčastněné, počasí běžcům a běžkyním také přálo a my se moc těšíme na další ročník přespolního běhu
a budoucí sportovní úspěchy žáků naší školy. Více fotografií  
                                                                                      Mgr. Libor Kohoutek