MUZIKOHRÁTKY POTŘETÍ

18.12.2018 15:44

Již potřetí navštívili žáci 1. ročníku své spolužáky 1. P ZŠ speciální, aby si společně užili radost z hudby.
Tentokrát celé muzikohrátky byly o rytmu a hře na nástroj, který mají vždy všichni při sobě a tím je naše tělo. Hra na tělo má mnoho variací a může být realizována samostatně, kdy žákům umožňuje spontánní vyjádření hudby nebo jako rytmický doprovod říkadel či písní.
Každý zvuk našeho těla zní jinak, žáci tedy pomocí tleskání, dupání a dalších úderů vytvořili různou škálu zvuků a vznikl tak úžasný orchestr.
Děti rytmickou hrou na tělo doprovázely písně, zahrály si na dirigenty a spoustu jiných
hudebně – pohybových her. Na závěr se třídou rozezněl jemný, harmonizující zvuk bambusové zvonkohry Koshi, který navodil nádhernou a klidnou atmosféru pro relaxaci.  Fotografie z akce