MATEMATICKÁ SOUTĚŽ PANGEA

09.04.2019 19:10

V březnu proběhlo na naší škole školní kolo Pangei. Pangea je matematická soutěž pro žáky základních škol a víceletých gymnázií, které baví počítání. Soutěž má školní a finálové kolo.Tým autorů připravuje na každý ročník soutěže nové otázky, které mají za cíl prověřit znalosti a schopnosti soutěžících. Pro každý ročník jsou připraveny speciální otázky. V letošním roce byly matematické úlohy v duchu témat Hudba, Příroda a Ekologie. Každoročně jsou patrony soutěže slavné osobnosti. Patronem za téma Příroda je Vladimír Kořen, televizní publicista a moderátor zázraků přírody, za téma Hudba Václav Hudeček, houslový virtuos.

 

Nejlepšího výsledku dosáhl Filip Kudrna ze 4. třídy, který dosáhl 45 z 51 možných bodů a v rámci ČR se celkově umístil na 149 místě, v rámci kraje na 29. místě. Gratulujeme.