KUMŠT ve FabLabu

15.11.2022 16:27

Děti z Klubu umělecké školní tvorby dostaly jedinečnou příležitost zúčastnit se workshopů ve FabLabu, což je vlastně technikou nadupaný kamion, který objíždí střední a základní školy a učí studenty, co všechno je vůbec možné vyrobit  a že digitální projekty nemusí zůstávat jen na monitorech počítačů.  Pod vedením zkušených  a zábavných lektorů se děti seznámily s 3D tiskárnou, jejím programováním  i praktickým využitím.  Díky projektu Evropské unie budeme mít tyto tiskárny ve škole a budou s nimi pracovat nejen děti v klubu, ale i další žáci ve výuce informatiky. Ve druhé části nám lektoři představili laserovou řezačku, s jejíž pomocí jsme si vyzkoušeli techniku gravírování do dřeva. Z těchto workshopů si odnášíme nejen krásné výrobky, ale hlavně cenné zkušenosti. Ty  určitě využijeme při práci s našimi novými školními přístroji a už se na to moc těšíme.

Michaela Vejvalková, Sabina Doubková

Více fotografií