EXKURZE DO ANTHROPOSU - 6. a 7. TŘÍDA

08.11.2018 20:44

Máte rádi nevysvětlené záhady a tajemství? Šesťáci a sedmáci rozhodně ano! Přesvědčili se o tom ve středu 7. 11. 2018, kdy se vydali do Brna nejprve do muzea Anthropos prozkoumat záhady a taje původu lidského rodu. Z dávného pravěku se přesunuli do Letohrádku Mitrovských, který je tajemný už tím, že ho původně vlastnil Antonín Arnošt svobodný pán Mistrovský a  ten zde pořádal tajná setkání svobodných zednářů, ale hlavně je zde ke zhlédnutí výstava Největší záhady lidstva. Žáci se ve dvojicích pomocí pracovního listu pokoušeli odhalit např.tajemství křišťálové lebky, turínského plátna, Vojnichova rukopisu, Ďáblovy bible a řady dalších. Některým se podařilo vyluštit šifru a všichni zaslouženě získali malou odměnu. Více se dočtete v časopisu Junior! Více fotografií