ERASMUS + - STUDIJNĚ POZNÁVACÍ CESTA DO LONDÝNA 13.-16.12.

20.12.2022 20:22

STUDIJNĚ POZNÁVACÍ CESTA DO LONDÝNA
 

1. DEN

Náš druhý studijně poznávací výlet v rámci Erasmus+ začal 13. 12. 2022
na brněnském letišti. Většinu z nás čekal první let, a proto jsme byli trochu nervózní. Ale po přistání v Londýně jsme byli nadšeni a spokojeni. První den v Londýně jsme začali procházkou přes Temži po Golden Jubilee Bridges k Londýnskému oku, dále pak přes Westminster Bridge k Houses of Parliament a kolem slavného Big Benu. Dále jsme pokračovali na Trafalgarské náměstí, kde někteří navštívili národní galerii a někteří si užili krásnou atmosféru vánočního trhu. Poslední zastávka naší procházky byla na Piccadilly Circus, což je náměstí plné obchůdků a velkých neonových reklam, a to již od roku 1910. Pak už jsme se metrem přesunuli do hotelu. I samotná cesta metrem pro nás byla zážitkem, protože jsme zjistili, že vlastně londýnské metro vzniklo jako první na světě, a to už v roce 1863. 

Více fotografií

 
 

2. DEN

Druhý den jsme po výborné snídani vyrazili nejdříve k Buckinghamskému paláci, abychom viděli výměnu stráží. Po tomto zážitku jsme se přesunuli do úžasného přírodovědného muzea, které nás překvapilo nejen exponáty, ale také samotnou budovou. Dále jsme procházeli nádherně vyzdobenými ulicemi vánočního Londýna. Dalším cílem byl Hyde park kde jsme si užili "Winter Wonderland". Bylo to opravdu super. Posledním místem dnešního dne bylo náměstí Covent garden a pak jsme se vrátili unavení, ale plní zážitků do hotelu. Těšíme se na náš poslední den.

Více fotografií

 
 

3. DEN

Poslední den jsme se probudili do mrazivého, ale slunečného rána. Po vydatné snídani jsme vyrazili k pevnosti Tower a Tower Bridge. Jsou to krásné historické stavby. Dále jsme se prošli kolem Temže, kde je ukotven křižník HMS Belfast. Naposledy jsme vychutnávali vánoční atmosféru Londýna a na naše přání jsme se ještě jednou podívali, tentokrát za krásného jasného počasí, na Big Ben. Další cesta už vedla na vlakové nádraží Victoria Station, odkud jsme vlakovým expresem jeli na letiště Gatwick. Jak jsme se dozvěděli, je v Londýně celkem pět letišť, z nichž jsme na tomto výletě poznali dvě.Cely výlet byl pro nás obrovským zážitkem a zkušeností. Jsme vděčni za tuto příležitost.

Více fotografií