EASTER BUNNY PRO DĚTI Z MŠ - 6.A

13.04.2023 17:44

Ve škole jsme se učili, jak se slaví Velikonoce v anglicky mluvících zemích. A protože nás to velmi zaujalo, napadlo nás, že připravíme malé vystoupení pro děti z MŠ Husova. Děti se dozvěděly, že prvním znamením blížících se Velikonoc je v Británii Palačinkový den, který je posledním dnem masopustu před Popeleční středou. V tento den se v rodinách pečou palačinky, které se bohatě ochucují javorovým sirupem, cukrem s citronovou šťávou a hlavně nutellou. Velikonoce v Británii se nesou ve znamení čokoládových zajíců a vajíček. Typickým velikonočním jídlem jsou sladké kynuté bochánky s křížem, zvané hot cross buns, které se jedí nejlépe teplé na Velký pátek. Připomínají náš mazanec. Hot cross buns jsou v anglicky mluvících zemích velmi oblíbené. Nejznámějším velikonočním zvykem je Hon za velikonočními vajíčky (Easter egg hunt). Na velikonoční neděli ráno děti hledají v domě a na zahradě vajíčka, která jim tam ukryl velikonoční zajíc - EASTER BUNNY. Protože se nám tento zvyk obzvláště líbil, vyrobili  jsme dětem ze školky malé košíčky, připravili spoustu vajíček s malým překvapením a roznesli jich téměř stovku na naši školní zahradu. Největší odměnou pro nás byly nadšené děti, které odcházely z naší školy s plnými košíčky.                                           Žáci 6.A

Více fotografií