DEVÁŤÁCI NA VELETRHU VZDĚLÁVÁNÍ

24.11.2019 19:05

V pátek 22. 11. navštívili žáci IX. ročníku brněnské výstaviště, kde se konal XXV. Festival vzdělávání 2019. Na ploše celého pavilonu V se prezentovali střední školy Jihomoravského kraje. Žáci tak měli jedinečnou příležitost vidět a srovnat jednotlivá gymnázia, střední školy i učiliště. Zjistit, jaké obory jednotlivé školy nabízí, vidět práce jejich studentů a pohovořit jak s učiteli vystavujících škol, tak především právě se studenty, jejich možnými staršími spolužáky. K vidění byly strojírenské a automobilní obory, obchod, služby, zdravotnictví, stavebnictví, elektrotechnika a informační technologie, dřevoobory, veterinářství, grafické i chemické obory, zemědělství, prostě velká a ucelená nabídka studijních oborů. Žáci měli možnost si i mnoho věcí prakticky vyzkoušet, tak jim jen popřejme, ať se dobře rozhodnou a vyberou tu správnou školu. Ve zbylém čase pak žáci v Brně nasáli i atmosféru blížících se Vánoc. Více fotografií