ČTVRŤÁCI V DOŠKOVÉ CHALOUPCE

28.05.2019 17:02

ŽÁCI ČTVRTÉ TŘÍDY SI OPĚT UŽILI VYUČOVÁNÍ VENKU, MIMO ŠKOLNÍ BUDOVU. 

Hodinu vlastivědy a přírodovědy jsme v pondělí 27.5. využili k návštěvě doškové chaloupky v Petrovicích, kde byl pro žáky škol připraven nový vzdělávací program -  tentokrát na téma PRVNÍ REPUBLIKY. Osvěžili jsme si své znalosti z dějěpisu a zeměpisu, vyzkoušeli své šikovné ruce při tvorbě závěsu na krk z přírodních- jedlých  materiálů. I kluci lepili čočku, mák, různá semínka a koření a opravdu si dávali záležet.  Všichni ti, kteří pro návštěvníky připravují tyto programy, nás chválili, jak se umíme orientovat na mapě, jak hravě zvládáme státní symboly, jak se vyvěšuje vlajka, kdo byli naši prezidenti. Prohlédli jsme si staré československé bankovky a mince. Třídili jsme oblečení podle stáří a účelu.   A  taky jsme si zahráli na prodavače, hokynáře a dozvěděli jsme se, co se stalo tomu, kdo lhal a podváděl.  Na závěr již tradiční milá a zdravá svačina - čerstvý chléb s máslem a medem a mléko. Prostě bez chyby. Navíc jsme stihli zajít na chvíli i na dětské hřiště - a to se některým líbilo úplně nejvíc....  Více fotografií