CO SE DÁ STIHNOUT ZA 150 MINUT

05.06.2019 13:02

-dojet autobusem na zastávku Stezka v Moravském  Krumlově

-dál pokračovat pěšky: na kopec Buben s nově vybudovaným hřištěm

-vstoupit na území národní přírodní rezervace Krumlovsko rokytenské slepence

-pokračovat na Floriánek,kousek po silnici a pak vejít opět to terénu směr kopec Křižák, lesní cestou dojít k budově bývalého lesního úřadu, po cestě na Střelnici minout 2 chráněné duby a dojít na další nové dětské hřiště.

-vyjít opět do městské zástavby a navštívit budovu Městkého úřadu v Mor.Krumlově  a prohlénout si výstavu fografií

-v cukrárně na náměstí si dát zmrzllinu a posedět na zahrádce - přitom otestovat své vědomosti v kvízu na téma oběhová soustava

-na ulici Palackého si připomenout historii staré židovské čtvrti

- na prvním zámeckém nádvoří obdivovat kůru starého platanu a dolním zámeckým parkem vyjít opět ke školní budově

CO TO BYLO ZA AKCI:  žáci osmé třídy si ve středu 5.6 místo tří vyučovacích hodin udělali takový malý turistický okruh - celkem jsme ušli pěkných 9 km. Slunce nám přálo, zmrzlina chutnala.