CHEMICKÉ POKUSY VE ZNOJMĚ

23.06.2024 16:37
21.6. strávili žáci 9.A a 9.B školní den ve Znojmě. Studenti chemického kroužku na gymnáziu Karla Polesného ve Znojmě nás pozvali na chemické pokusničení. Měli jsme možnost si vyzkoušet spoustu pokusů v chemické laboratoři a dalších mnoho pokusů nám demonstračně ukázali. Například Bengálské ohně, faraonovi hadi, výroba pasty pro slony, výroba vodíku a následné ,,štěknutí,, zkumavky, štěkající pes, důkaz škrobu ve svačině, práskací kuličky, hoření hořčíkových pásek, odpalování raket, ,,hořící,, ruce a mnoho dalšího. Zajímavě sestavený kvíz prověřil znalosti učiva chemie.
Velmi děkujeme paní učitelce Ing. Evě Jírovcové, PhD., její kolegyni a studentům z chemického kroužku za jejich vlídnost a přípravu zajímavého, poučného a pokusy nabitého programu.

Více fotografií