CANISTERAPIE VE TŘÍDĚ SPECIÁLNÍ - DUBEN

22.04.2023 18:17

CANISTERAPIE VE TŘÍDĚ ZŠ SPECIÁLNÍ - DUBEN

Ve čtvrtek 20. 4. 2023 nás opět navštívili naši psí kamarádi. Žáci procvičili jemnou motoriku kartáčováním a následným odstraňováním chlupů z kartáčů. Povodili pejsky na vodítku, procvičili kutálení míče netradičně mezi tlapkami pejska a házení míče přes psa. Užili si pohlazení i pomazlení a celé canisterapeutické setkání zakončili rozloučením, jak jinak než podáním tlapky. Byla to velká radost pro všechny zúčastněné a zároveň velké obohacení pro naše žáky. Děti během canisterapeutických setkání dělají velké pokroky. Pejsek je obrovský motivační prvek ke komunikaci, k udržení pozornosti, rozvoji rozumových schopností. Pomáhá naše žáky posouvat vpřed v oblasti hrubé i jemné motoriky a velmi pozitivně působí v rozvoji osobnosti, zvyšuje jejich sebevědomí, snižuje napětí i stres a přináší velkou radost. Moc se těšíme na další setkání

Více fotografií