CANISTERAPIE - NÁVŠTĚVA "BERUŠEK" Z MŠ HUSOVA

17.01.2023 12:39

CANISTERAPIE - NÁVŠTĚVA "BERUŠEK" Z MŠ HUSOVA

V úterý 10. 1. se uskutečnilo v naší škole neobvyklé canisterapeutické setkání. Za pejsky Andym a Lucky se přišly potěšit děti ze třídy Berušek z nedaleké mateřské školy. Na začátku setkání proběhlo společné přivítání a nechybělo popovídání a vysvětlení, co takový canisterapeutický pes dovede, k čemu je vycvičen a jak se k pejskům děti mají chovat. Poté následovala skupinová terapie, při které si děti zacvičily, čímž rozvíjely hrubou motoriku, koordinaci pohybu a učily se napodobit předvedený pohyb. Rozcvičku samozřejmě nevedl nikdo jiný, než psí fenečka Lucky a byla to ohromná zábava! Po společné rozcvičce přišla na řadu překážková dráha. Poté si děti procvičily jemnou motoriku odepínám a připínáním obojků, tříděním různých tvarů pamlsků, rozvíjely zrakové vnímání a dokonce počítaly správný počet kostiček. Na závěr vytvořily pro pejsky živé překážky, aby i pejsci po pořádné práci dostali náležitou odměnu. Setkání bylo velmi vydařené, plné radosti a dobré nálady.

Více fotografií