BYLI JSME NA TITANICU!

16.01.2019 13:39

Nejdříve jsme obdrželi palubní lístky „Boarding Pass“, které (mimo další zajímavosti) obsahovaly jméno, věk, stav i třídu, kterou cestujeme. Zhlédli jsme krátký film o stavbě Titaniku a přes opravdový lodní nástupní můstek jsme se dostali přímo na palubu. Navštívili jsme luxusní kajutu 1.třídy i kajutu 3.třídy pro „dělnickou masu“. Poseděli jsme si v pohodlí kavárny a jako kouzlem jsme se ocitli na slavných schodech, kde se setkávali nejvlivnější a nejbohatší pasažéři Titaniku. Užili jsme si i pravý kouřový pach kotelny a dokonce jsme se dotkli majestátního zlověstného ledovce, který byl příčinou neuvěřitelné katastrofy. Prohlédli jsme si mnoho skutečných předmětů z potopeného Titaniku a dozvěděli se spoustu zajímavého o osudech cestujících i posádky. V závěru naší „plavby“ se každý podle svého palubního lístku dozvěděl, zda přežil, či skončil na dlouhém seznamu obětí na dně Atlantického oceánu. Bylo to úžasné! Cestou jsme ještě stihli posbírat razítka s tajuplným nápisem a odpovědět na záludné soutěžní otázky z pracovního listu. Kdo vše zvládl, byl po zásluze odměněn. To vše si můžete zažít i vy na výstavě Titanik na brněnském výstavišti do konce března 2019. žáci 2.A, 2.B a 4.třídy a jejich paní učitelky. Více fotografií