BUBNOVÁNÍ NA DRUMBENY

24.09.2021 15:40

23.-24.9. proběhly ve škole workshopy ve kterých si žáci všech tříd vyzkoušeli nejrůznější rytmické aktivity při bubnování na tzv. drumbeny. Co to ale takový drumben vlastně je? Je to hudební nástroj vyrobený z trubek recyklovaného papíru a překližky. Vypadá jako velký válec (minimálně o průměru 30 cm a výšce 60 – 80 cm), na kterém se dá sedět, nebo se dá použít jako stolek. Slouží nejen k bubnování, ale může tedy posloužit i jako nábytek. Navíc krásně a zajímavě zní. Jeho vynálezcem je Zdeněk Roller. Během workshopů si žáci vyzkoušeli hru na drumbeny, učili se vyťukávat různé rytmy, snažili se opakovat zahrané rytmické celky. Zkoušeli také improvizovat a vymýšlet vlastní rytmy. Žáci tak rozvíjeli nejen svoje hudební dovednosti, ale učili se i komunikaci, kreativitě a soustředění pozornosti.