BESEDA SE SENÁTOREM TOMÁŠEM TŘETINOU

16.05.2022 19:54

V pondělí  16.5.2022 se v rámci projektu na podporu rozvoje čtenářské gramotnosti žáků, který je součástí Místního akčního plánu rozvoje vzdělávání regionu Moravskokrumlovsko II,  uskutečnila beseda s panem senátorem Tomášem Třetinou.

Pan senátor  v sobě nezapře duši učitele, což je jeho původní povolání, a tak kromě toho, že dětem vysvětlil systém rozdělení státní moci v České republice, jehož je součástí, stihl zároveň namátkou zkoušet z nejrůznějších oborů. Dále žákům představil dvě nejdůležitější knihy politika – Bibli a Ústavu ČR. Na závěr debaty došlo i na osobní otázky – jaký má politik denní režim, co pan senátor momentálně čte, jaký má názor na nadcházející prezidentské volby či jak vidí situaci s ukrajinskými uprchlíky. V červnu se vybraní žáci vydají na exkurzi do Prahy a mimo jiné zavítají i do senátu, kde si vše budou moci prohlédnout na vlastní oči. Více fotografií
                                                                                   Mgr.Michaela Vejvalková