BESEDA S MVDr. Terezou Procházkovou a MVDr. Jitkou Borkovcovou

06.11.2018 09:49

V hodině přírodopisu v 7.třídě poběhla v úterý 6.11. zajímavá beseda se dvěma  ošetřujícími lékařkami ve veterinární ordinaci U Alíka v Moravském Krumlově.

Poutavě přiblížily žákům rozsah práce a péče veterinárních lékařů. Rozkličovávaly různé ukazatele onemocnění psů a koček, jak a proč se čemu vyhnout při krmení, jaké alergie a druhy onemocnění lze vysledovat a jak léčit, v čem se liší péče o exotická zvířata a další témata. V hodině proběhl i mini kvíz. V závěru přednášky jsme se domlouvali na možné spolupráci žáků naší školy - jejich pomoci se sbírkou pro útulek opuštěných nebo odložených zvířat- můžeme sbírat deky, obojky, které doma nepotřebujeme, můžeme zakoupit granule či jiné krmení. Společně tak připravíme předvánoční překvapení a pomůžeme dobré věci.