BESEDA - PŘÍBĚHY BEZPRÁVÍ MĚSÍC FILMU NA ŠKOLÁCH

12.11.2021 17:55

Již několikátým rokem se naše škola připojuje k projektu organizace Člověk v tísni s názvem Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách. Hlavním tématem 17. ročníku bylo Mladí proti komunismu.

10.11. 2021 jsme  ve škole uspořádali pro žáky 8. a 9. ročníku  projekci filmu Věřím, že více světla nebude potřeba o životních osudech Jana Palacha a Jana Zajíce, na kterou navazovala beseda s názvem
Zkreslování historie ve prospěch totalitního režimu.

Jsme nesmírně rádi, že pozvánku na besedu přijaly naše bývalé paní učitelky Dana Vaňková a Eva Matesová. Obě velice poutavým vyprávěním přiblížily žákům své osobní vzpomínky na roky 1968 a 1969 a následné období normalizace. Dnes už se ani nechce věřit, jaké absurdity byly tehdy nejen ve škole, ale celkově ve společnosti možné.

Součástí projektu je také plakátová výstava Stejné příběhy, jiná jména, která poukazuje na podobnost osudů odpůrců komunismu v Československu s příběhy lidí, jež se v současné době zasazují o dodržování lidských práv v zemích postsovětského regionu. Výstavu si můžete prohlédnout v horním patře pavilonu B.

Je velmi důležité a potřebné si připomínat dějiny naší země a hrdinské skutky odvážných jednotlivců i skupin.
Jedině tak se můžeme poučit a některé chyby už snad nikdy neopakovat! Více fotografií