BESEDA O PREVENCI KRIMINALITY

05.03.2020 20:30

Ve čtvrtek 5.3. proběhla pro žáky osmého a devátého ročníku beseda o prevenci kriminality s elitním policistou plk. Josefem Lottesem. Ten pracoval u policie plných 44 let a mimo jiné vedl i pražskou mordpartu. V roce 2016 byl uveden do policejní síně slávy za celoživotní boj proti zločinu a získal druhé nejvyšší ocenění policejního prezidenta za mimořádný přínos policii. Na úvod přednášky seznámil žáky s počátky své dlouhé a úspěšné kariéry u policie. Dále se věnoval kriminalitě nezletilých a mladistvých a trestní odpovědnosti dětí a mládeže. Na základě svých zkušeností a příkladů vysvětlil také žákům mnoho pojmů z trestního zákoníku jako např. trestný čin či přestupek. Část své přednášky věnoval také šikaně, kyberšikaně a problematice drog. Velmi důrazně varoval před seznamováním po internetu a sexuálním vydíráním. Beseda s takovýmto odborníkem žáky velmi bavila, bylo mnoho dotazů a celá akce se protáhla přes stanovený čas. Více fotografií