BESEDA NEJEN O SENÁTU S ING.CZERNINEM A MGR. TŘETINOU

29.04.2023 07:43

V pátek 28.4 2023 na naši školu zavítala vzácná návštěva
– Ing. Tomáš Czernin – místopředseda Senátu ČR
a Mgr. Tomáš Třetina – senátor a starosta Moravského Krumlova.

Při besedě se žáky 7., 8. a 9. ročníku hovořili v první části o významu senátu v moderní demokratické společnosti. Druhá  část pak byla věnována šlechtickému rodu Černínů a otázce, zda-li rodová příslušnost předurčuje člověka ke službě vlasti. Žáci měli možnost pokládat dotazy, které si připravili, a na závěr byl nejzajímavější z nich odměněn.

Mottem této besedy byl výrok, že svoboda přináší velkou míru odpovědnosti. Věřím, že podobné debaty povedou žáky k tomu, aby v 18 letech na sebe převzali svou základní občanskou zodpovědnost a účastnili se voleb.

Mgr. Michaela Vejvalková

Více fotografií