BESEDA: NEBEZPEČNÁ ANOREXIE

10.10.2019 07:16

V úterý 8. října se 7.,8., a 9. třída zúčastnila přednášky a anorexii. Besedu vedla spisovatelka Petra Dvořáková, která sama trpěla mentální anorexií a napsala knížky např. Já jsem hlad, Každý má svou lajnu, Chirurg a jiné. Petra nám ukázala plakát dívky, které jsme dali jméno Silva. Silva měla dva problémy. Problém číslo jedna hádky s maminkou kvůli blbostem, problémem číslo dvě byla nadváha. Chtěla to začít řešit. S maminkou si promluvila, ale všechno to bylo ještě horší. Nadváhy se zbavila, během jednoho roku zhubla a vypadala opravdu dobře, ale první trápení chtěla vyřešit také. Silvě se to nepovedlo a propadla depresím. Začala zmenšovat porce jídel, až nejedla skoro vůbec, podlehla mentální anorexii. Pak nám Petra ukázala další plakát , na němž byla vyhublá dívka se splihlými vlasy, špatnou pletí, se známkami sebepoškozování. V této chvíli naše hrdinka už vážila pouhých 32 kilo a raději by zemřela, než by něco snědla. S paní spisovatelkou jsme diskutovali o tom, jak jí pomoci. Kromě anorexie jsme se také seznámili s další poruchou příjmu potravy s bulimií, což je záchvatové přejídání a následná snaha jídlo vyzvracet.Beseda byla opravdu poučná, zajímavá, plná nových informací. Více fotografií

Hana Havelková, 8. třída