BESEDA: 30 LET OD REVOLUCE

15.11.2019 13:28

V pátek 15.11. 2019 si naše škola připomněla výročí 30 let od sametové revoluce. V rámci projektu Příběhy bezpráví – Měsíc filmu na školách se uskutečnila projekce filmu  1989: Z deníku Ivany A. a následná beseda s pamětníky revolučních událostí. Situaci v Moravském Krumlově popsal bývalý pedagog Gymnázia v Moravském Krumlově Zdeněk Marek společně s Michaelou Vejvalkovou, tehdy studentkou 1. ročníku. Brněnské události barvitě vylíčila p.u. Jana Pavlíčková, která byla přímou účastnicí revolučních dnů v Brně i Praze jako studentka vysoké školy. A neuvěřitelné zážitky ze Sovětského svazu zprostředkovala p.u. Martina Bystrianská, kde v této době pobývala. V doprovodném programu si pak žáci mohli prohlédnout plakátovou výstavu 1989 – Rok zázraků, připnout si trikolóru či zacinkat  klíči, na důkaz toho, že bychom demokracii neměli brát tak samozřejmě a neustále si připomínat, že ji nemáme zadarmo. Člověk by si právě v těchto dnech měl uvědomit, jak je svoboda v lidském životě důležitá.

            Chtěla bych poděkovat všem kolegům za ochotu podělit se o svoje zážitky, za pomoc při organizaci besedy a p.u. Květoslavě Kotkové za nápaditou instalaci výstavy. Více fotografií

Mgr. Michaela Vejvalková